הרצאות וסדנאות

הרשימה בהמשך כוללת ארבעה סוגים של אירועים: הרצאות, מיני-סדנאות, סדנה ארוכה וקורסים למאמנים ולמטפלים.

תאריכי ההרצאות והסדנאות המתוכננים נמצאים בטבלת האירועים.

ניתן להזמין אליכם את האירועים לפי בחירתכם. להזמנת אירוע ושאלות בנושא ניתן לפנות לאיריס סובינסקי בטלפון 054-4235787 או דרך צור-קשר באתר.

חלק מההרצאות מוקלטות וניתן לשמוע אותן בעמוד הרצאות מוקלטות.

לתגובות להרצאות וסדנאות קודמות לחץ כאן.

רשימת ההרצאות, הסדנאות והקורסים

סדנה – זרימת האהבה בזוגיות

קטגוריות: התפתחות,  התפתחות רוחנית,  זוגיות,  יחסי גברים נשים,  סדנאות,  

זרימת האהבה בזוגיות נראית דבר מובן מאליו, ואכן היא טבעית לכולנו. עם זאת, במהלך ההיסטוריה האנושית, וגם בחיינו הפרטיים, קרו אירועים שמכבידים על זרימת האהבה הטבעית בזוגיות ואף חוסמים אותה.


הרצאה – "חופש פנימי כבסיס לחיים טובים"

קטגוריות: התפתחות,  התפתחות רוחנית,  חברה ושינוי,  

מי לא רוצה חופש? חופש הוא אחד הערכים הבסיסיים ביותר בחיינו וכל אדם שואף שיהיה לו חופש רב ככל האפשר. הכוונה במילה חופש, על פי רוב, היא לחופש ממסגרות, חופש פעולה, זמן חופשי. חופש בחוץ. עם זאת חשוב לנו לדעת, חופש אמיתי מתקיים קודם כל בפנים, בתוכנו, והוא חיוני ליצירת חופש בחיים שלנו בחוץ.


הרצאה – "שותפות ושיתוף פעולה בזוגיות"

אחד המרכיבים החשובים בזוגיות הוא השותפות. מאחורי המילה שותפות יושבת הציפייה שאנו ובן זוגנו נפעל בשיתוף פעולה למען המטרות שקשורות בזוגיות שלנו ולא פעם אף למען ההגשמה שלנו. אבל במציאות מחכות לנו הפתעות רבות גם בנוגע להסכמה של בן זוגנו לשותפות כזו וגם בנוגע לאופן שבו הוא תופס אותה.


סדנה – "זוגיות הרמונית" לשיפור ביחסים בהגשמה ובאיזון

קטגוריות: התפתחות,  התפתחות רוחנית,  זוגיות,  יחסי גברים נשים,  סדנאות,  

בסדנה נתחבר לחלקים הגברי והנשי שבתת מודע שלנו ובעזרתם נחווה זוגיות זורמת ומאוזנת. נראה את היחסים שלנו עם סביבתנו ובעיקר עם בני זוגנו באור חדש ותפתחנה לנו דרכים חדשות לטפל במצבי עימות, גם כאלה הקיימים כבר הרבה שנים. כמו כן נלמד לאזן את עצמנו בין הרוח לחומר ולחבר בין חזון והגשמה בעזרת אותם 2 חלקים בגברי והנשי שבתת מודע.


הרצאה – "כשהזוגיות עומדת להתפרק"

קטגוריות: הרצאות,  זוגיות,  

יותר ויותר אני פוגשת זוגות שהגיעו לקצה הדרך, שאינם יכולים להמשיך יחד וגם אינם יודעים אם יש בכלל דרך משותפת. לפעמים אני פוגשת אותם מאוחר מדי, אחרי שנפרדו, אחרי שפירקו בית ומשפחה, וזה כואב לי. האם באמת נעשה כל מה שאפשר בניסיון לשפר את החיים והזוגיות?


ערב השקה חגיגי לספר
"זוגיות הרמונית בתוכנו ובעולם"

קטגוריות: הרצאות,  סדנאות,  

סדנה חווייתית בה נחשוף את הבסיס והמאפיינים של התקשורת הבינאישית. בסדנה נלמד לזהות מה אינו עובד בתקשורת שלנו עם אנשים מסוימים ומה יאפשר אותה. בנוסף נלמד ונתרגל כלים מעשיים לביצוע דו-שיח אפקטיבי, בו נאפשר לשני הצדדים להעביר ולקבל הדדית את המסרים שלהם באופן מדויק ובצורה הנכונה ביותר. כלים אלו מאפשרים יצירת דו-שיח אפקטיבי גם במצבים שבהם התקשורת אינה עובדת מזה זמן רב.


סדנה – תקשורת הרמונית בזוגיות ובכלל
כלים מעשיים ליצירת דו-שיח win-win

קטגוריות: התפתחות,  זוגיות,  יחסי גברים נשים,  סדנאות,  

סדנה חווייתית בה נחשוף את הבסיס והמאפיינים של התקשורת הבינאישית. בסדנה נלמד לזהות מה אינו עובד בתקשורת שלנו עם אנשים מסוימים ומה יאפשר אותה. בנוסף נלמד ונתרגל כלים מעשיים לביצוע דו-שיח אפקטיבי, בו נאפשר לשני הצדדים להעביר ולקבל הדדית את המסרים שלהם באופן מדויק ובצורה הנכונה ביותר. כלים אלו מאפשרים יצירת דו-שיח אפקטיבי גם במצבים שבהם התקשורת אינה עובדת מזה זמן רב.


סדנה – לשחרר את החרדה מחיינו

קטגוריות: אדם רגיש מאוד,  התפתחות,  ניהול אנרגיית החיים,  סדנאות,  פתיחת חסימות רגשיות,  

בסדנה נכיר את החרדה מזווית ראייה ייחודית שמאפשרת לייצר איתה יחסים שמתאימים להוצאה שלה מהחיים. כמו כן נראה מתי ולמה החרדה מגיעה, ומהם הכלים והכוחות הפנימיים שלנו שיכולים לעזור לנו להרגיע ולשחרר את החרדה כשהיא כבר כאן.


סדנה – שיח על חמלה והתפתחות

קטגוריות: התפתחות,  התפתחות רוחנית,  זוגיות,  סדנאות,  

הכנסת החמלה למהלך השוטף של החיים מייצרת אפשרויות תגובה חדשות – רגשיות והתנהגותיות – למצבים רבים שאנחנו פוגשים בחיים, ועוזרת להוריד את רמת המתח והחרדה בכל מפגש שלנו עם עצמינו ועם העולם. אנחנו הופכים להיות יותר רגועים ונינוחים עם הרגשות שלנו ותחושת הסבל מתפוגגת מחיינו.


הרצאה – חופש ותלות בזוגיות

קטגוריות: הרצאות,  התפתחות,  התפתחות רוחנית,  זוגיות,  יחסי גברים נשים,  

חופש ותלות בזוגיות" נכיר סוגים שונים של תלות שמתקיימת בין בני זוג, את ההשפעות שיש למצבי תלות על איכות הזוגיות ומה ניתן לעשות כדי לשפר את הזוגיות. ההרצאה מתאימה לכל מי שמתעניין בזוגיות ושואף להפוך אותה לכוח עוזר ומקדם בחיים.


הרצאה – "להיות אינדיבידואל בתוך זוגיות"

קטגוריות: התפתחות,  זוגיות,  חברה ושינוי,  

ההרצאה "להיות אינדיבידואל בתוך זוגיות" מכוונת אל אחד האתגרים הגדולים של תקופתנו. פעם הייתה זוגיות מסוג מסוים, שהתאימה לעבר, ואז משהו השתנה בנו ונהפכנו לאינדיבידואלים. מאז נראֶה שנושא הזוגיות מסתבך. האם שני האלמנטים האלה, אינדיבידואל וזוגיות, יכולים להתחבר באופן מיטבי?


הרצאה – "ניהול צרכים בסיסיים וחשיבותם"

קטגוריות: התפתחות,  זוגיות,  

למען שלמות בריאותם הפיזית והנפשית, בני האדם זקוקים לדברים מסוימים. לדברים הללו אנו קוראים "צרכים בסיסיים", אותם צרכים שאם הם מתמלאים, יכול האדם לחיות את חייו בהנאה ובבריאות, ואם לא יתמלאו, יתקפו אותו עם הזמן סבל ומחלות. בהרצאה זו נבין מה הם אותם צרכים, כיצד ניתן למלא אותם ועוד.


הרצאה – ההיסטוריה של יחסי גברים ונשים והשפעתם על חיינו

קטגוריות: הרצאות,  התפתחות,  זוגיות,  חברה ושינוי,  יחסי גברים נשים,  

בהרצאה אפרוס בפניכם קצת מההיסטוריה של יחסי הגברים והנשים, אספר על ההשלכות של הנושא בכל הרבדים: בתוכנו, בזוגיות ובעולם, ועל האפשרויות שיש לנו להמשך ולריפוי, בכל הרבדים הנ"ל.


הרצאה – התמסרות וכניעה, מהבודהיזם אל החיים

קטגוריות: הרצאות,  התפתחות,  התפתחות רוחנית,  

הבחירה לעבור למצב התמסרות וכניעה מתאפשר לאחר שמכירים ואף מתרגלים אותו באופן מכוון. כשהתמסרות וכניעה הופכים לכלי זמין עבורנו, מתאפשר לנו להתמודד טוב יותר עם האתגרים בכל תחומי החיים, תוך כדי שמירה על עצמנו ועל הכוחות שלנו.


הרצאה – השליחות של הרגשות

קטגוריות: אדם רגיש מאוד,  הרצאות,  התפתחות,  פתיחת חסימות רגשיות,  

הרגשות שלנו הן גם עובדה בחיים שלנו, גם מבלבלים אותנו ולא פעם מרגישים כהפרעה, וגם לא ניתנים לניהול. בהרצאה נבין את תפקיד הרגשות וכיצד להתנהל איתם כך שיוכלו לעזור לנו בחיים במקום להפריע וכיצד ללמוד לעבוד איתם בשיתוף פעולה.


הרצאה – ניהול אנרגיית החיים שלנו

קטגוריות: הרצאות,  התפתחות,  ניהול אנרגיית החיים,  

אנרגיית החיים שלנו משתתפת בכל דבר שאנו עושים. היא סופית ואופן השימוש בה קובע את כמות האנרגיה שיש לנו ואת איכות החיים שלנו. בהרצאה נשמע על מה שממלא ומרוקן את אנרגיית החיים שלנו וגם מה ניתן לעשות כדי להגיע לאנרגיית חיים גבוהה.


הרצאה – תקשורת הרמונית

קטגוריות: הרצאות,  התפתחות,  זוגיות,  יחסי גברים נשים,  

בהרצאה נכיר את התקשורת ההרמונית שמבוססת על שיח של רגשות וצרכים בסיסיים במטרה להביא את המשתתפים בשיחה למצב win-win, שבו נמצא מענה לכל הצרכים הבסיסיים של המשתתפים בשיחה. תקשורת הרמונית מהווה בסיס לתקשורת זוגית הרמונית.


הרצאה – “זוגיות הרמונית" לשיפור היחסים בפנים ובחוץ

קטגוריות: הרצאות,  

בהרצאה נבין את הקשר בין הזוגיות שלנו עם אחרים שלנו לזוגיות הפנימית שיש בתוכנו בין החלקים הגברי והנשי שבתת מודע. נכיר את החלקים הגברי והנשי שבנפש שלנו, ונראה כיצד ניתן להשתמש בהיכרות עמם לשיפור הזוגיות, לקידום ההגשמה שלנו ואיזון בין הרוח והחומר בתוכנו.


סדנה – בדרך לזוגיות הרמונית

קטגוריות: התפתחות,  זוגיות,  יחסי גברים נשים,  סדנאות,  

בסדנה נפגוש את האפשרות לזוגיות הרמונית דרך חוויה אישית בה ניווכח ביכולתנו לחוות זוגיות משופרת, זורמת ומאוזנת. נראה את היחסים שלנו עם עצמנו ועם סביבתנו ובעיקר עם בני זוגנו באור חדש ותפתחנה לנו דרכים חדשות לטפל במצבי עימות, כולל עימותים שקיימים הרבה שנים או חוזרים במערכות יחסים שונות.


הרצאה – החיבור לחיים ככוח שמאפשר חיים טובים

קטגוריות: אדם רגיש מאוד,  הרצאות,  התפתחות,  התפתחות רוחנית,  

החיבור לחיים אומר שגם כשטוב לנו וגם כשלא טוב לנו, אנחנו ממשיכים להיות ברורים לעצמנו לגבי מה שקורה במציאות שלנו. אנחנו לא ממציאים את מה שאחרים חושבים או את מה שמניע את המציאות. אנחנו ממשיכים להתבונן במציאות בעיניים פקוחות ולבדוק מה קורה בה.


הרצאה – איך לעזור לנפש שלנו לעזור לנו

קטגוריות: אדם רגיש מאוד,  הרצאות,  התפתחות,  פתיחת חסימות רגשיות,  

מטרת ההרצאה "איך לעזור לנפש שלנו לעזור לנו" היא לפגוש את הדרך שבה הנפש שלנו עוזרת לנו בכל רגע בחיים ולהכיר דרכים לייצר איתה הבנה ומערכת יחסים אוהבת כך שתוכל לפעול למעננו באופן מיטבי.


הרצאה – להיות גבר רגיש מאוד

קטגוריות: אדם רגיש מאוד,  הרצאות,  התפתחות,  זוגיות,  חברה ושינוי,  יחסי גברים נשים,  

הידע שלנו על הרגישות הגבוהה הוא צעיר, הספר על כך יצא בארץ רק ב 2011. רוב האנשים הרגישים מאוד עוד לא יודעים אפילו שיש דבר כזה אף על פי שזה מאוד מתערב להם בחיים. לגברים יש אתגר נוסף שקשור לשינויים שעובר היום העולם ביחסים בין גברים ונשים והציפיות מהם. כל אלו יחד ולחוד משפיעים על הגברים הרגישים מאוד ומייצרים בילבול רב.


הרצאה – זוגיות כמנוע התפתחות

קטגוריות: הרצאות,  התפתחות,  זוגיות,  יחסי גברים נשים,  

כשאנו חוברים לבן זוג יש דברים שאנו מכירים ויש גם הפתעות. חלק מההפתעות נעימות ועל האחרות היינו מוותרים. היכולת וההבנה כיצד להשתמש באירועים מהזוגיות לצמיחה אישית הן מפתח להתפתחות של שני בני הזוג והזוגיות עצמה למקומות שבהם גם השמיים הם לא הגבול.


הרצאה – שיח על חמלה

קטגוריות: אדם רגיש מאוד,  הרצאות,  התפתחות,  התפתחות רוחנית,  חברה ושינוי,  

החמלה היא מפתח להתפתחות שלא מתוך סבל ובסיס בריא לקשרים עם אחרים כולל בזוגיות.
את ההרצאה הזאת אקדיש למצבים שונים בהם שימוש בחמלה משפר את היכולת שלנו להגיב לחיים ולהישאר בחוויות נוחות גם עם עצמנו.


הרצאה – להביא אהבה לחיים

קטגוריות: הרצאות,  התפתחות,  התפתחות רוחנית,  חברה ושינוי,  

מטרת ההרצאה "להביא אהבה לחיים" היא להצליח להביא עוד אהבה לחיים שלנו, לכל מצב ובעיקר ליחסים הבינאישיים. מתוך ההבנה של השפעת האהבה על החיים נוכל להתחיל לבחור באופן מודע מתי מתאים לנו למלא בה את חיינו ובאילו מצבי חיים. נוכל גם להחליט ללמוד להתחבר לאהבה יותר כדי לשפר את חיינו.


הרצאה – להיות אדם רגיש מאוד ולחיות עם איכות חיים

קטגוריות: אדם רגיש מאוד,  הרצאות,  התפתחות,  פתיחת חסימות רגשיות,  

כדי שאנשים רגישים מאוד יתחברו למתנות הייחודיות שאיתם הם הגיעו לעולם, חשוב להכיר להם אותן, ולהראות להם כיצד ניתן להתנהל כך שהאתגרים שהרגישות מביאה יתפסו פחות מקום בחייהם. באופן זה, אנשים רגישים מאוד יוכלו להתחבר לחיים שלהם ממקום של כוח ויכולות, ולייצר להם חיים נעימים ומספקים יותר.


סדנה – להכניס חמלה לחיים

קטגוריות: הרצאות,  

הכנסת החמלה ליום יום שלנו משנה את איכות החיים שלנו באופן מיידי. הכנסתה למהלך השוטף של החיים שלנו מורידה את רמת המתח והחרדה שיש לנו בחיים ופותחת לנו אפשרויות תגובה חדשות למצבים רבים. הסדנה מיועדת לאנשים שרוצים לשפר את החיים שלהם, ואת הקשרים שלהם עם העולם, ומתאימה גם למטפלים שרוצים להכניס את החמלה לחדר הטיפולים שלהם.


הרצאה – כיצד ומה ניתן להרוויח מתקופת הקורונה

בעיקבות הקורונה סגרו אותנו בבתים שלנו למספר שבועות. בתקופה הזו אנו חיים חיים אחרים ממה שאנו רגילים. הבנות משתנות, המציאות משתנה ויחד עימה גם אנחנו. מה הדברים שקורים בינתיים שאיננו יודעים עליהם? מה זה אומר על החיים שלנו? מה אנו יכולים להרוויח מכל השינויים הללו? ואיך כדי להתנהל כדי להרוויח מהמציאות החדשה כמה שיותר?


הרצאה – מיהי החרדה ומה אפשר לעשות איתה

קטגוריות: אדם רגיש מאוד,  הרצאות,  התפתחות,  ניהול אנרגיית החיים,  פתיחת חסימות רגשיות,  

החרדה אינה אויב, היא תופעה שמגיע מתוכנו ויש לה תפקיד עבורנו ולכן יש גם מה לעשות איתה. בהרצאה נכיר את החרדה, התופעות שמגיעות איתה ואת תפקידה עבורנו. מתוך ההכרות הזו נוכל גם להתחיל לגבש גישה אחרת אל החרדה ודרך התנהלות שתעזור לנו להקטין את החרדה בחיינו.

 


הרצאה – למה אני תמיד אשם?

קטגוריות: אדם רגיש מאוד,  הרצאות,  התפתחות,  זוגיות,  פתיחת חסימות רגשיות,  

ההרצאה "למה אני תמיד אשם?" מיועדת למי שמרגישים שהם תמיד לא בסדר וגם לאלו שחיים במחיצתם. מתוך ההבנה של תחושת האשמה ומרכיביה נוכל להתחיל לבחור באופן מודע מה לעשות בקשר אליה וכיצד לבחור דרכים לחיות בלעדיה.


הרצאה – הכל עם חמלה

קטגוריות: אדם רגיש מאוד,  הרצאות,  התפתחות,  התפתחות רוחנית,  

בהרצאה "הכל עם חמלה" נבין את נושא החמלה, באיזה אופן היא יכולה לעזור לנו בחיים וכיצד ניתן ללמוד אותה. מטרת ההרצאה היא להבין את משמעות החמלה וללמוד את עקרונות הבסיס שלה, כך שנוכל להתחיל לשלב אותה בחיינו ולהתקדם לחיים יותר נעימים.


"טריאתלון" – סדנת עומק לגברים

סדנת עומק של 15 מפגשים לגברים שרוצים לחיות מחוברים לעוצמות שלהם, לרגשות שלהם ולמציאות בו-זמנית. כל זאת כדי ליצור לעצמם את החיים שהם מייחלים להם וכדי להכניס אהבה לתוך אתגרי החיים. הסדנה נקראת "טריאתלון", כי זהו מסע עוצמתי לגברים, שנועד לחיזוק הכוח והחוזק עם הרגישות והאהבה יחד עם חיבור לחיים.


הכשרה בשיטה זוגיות הרמונית

קטגוריות: התפתחות,  זוגיות,  יחסי גברים נשים,  סדנאות,  

קורס מאמנים בן 13 מפגשים ויום ארוך ללמידת השיטה והאימון בשיטה.הקורס בנוי מחוויה ותרגול של השיטה, למידת כלי השיטה והאימון בה ותרגול האימון בשיטה. כמו כן, יאמנו המשתתפים בקורס אחד את השני.הקורס מיועד למאמנים, למגשרים ולמטפלים.


מיני סדנה "תקשורת הרמונית, בזוגיות ובכלל, כלים מעשיים ליצירת דו שיח Win-Win"

סדנה חווייתית בה נחשוף את הבסיס והמאפיינים של התקשורת הבינאישית. בסדנה נלמד לזהות מה אינו עובד בתקשורת שלנו עם אנשים מסוימים ומה יאפשר אותה, ובנוסף נלמד ונתרגל כלים מעשיים לביצוע דו-שיח אפקטיבי גם במצבים שבהם התקשורת אינה עובדת מזה זמן רב.


מיני סדנה "זוגיות הרמונית"

סדנה בת 3 מפגשים להכרת השיטה וללמידת כלים בסיסיים לשיפור היחסים שלנו עם הסביבה ובעיקר הזוגיות שלנו. הסדנה מתאימה למי שרוצה לעבוד על נושא הזוגיות אם יש כזו ואם אין.


מפגש בנושא להיות הורים לילדים רגישים מאוד

קטגוריות: אדם רגיש מאוד,  הרצאות,  זוגיות,  ילדים,  

המפגש הוא אינטראקטיבי וניתן בו מקום לשאלות של הורים לילדים רגישים מאוד. אנו נחשוף את הסיבות לקושי שלהם ואיתם ונתרגל את הכלים שיעזרו לנו לעזור לילדים שלנו בחיים ומול מערכת החינוך. ההרצאה מתאימה לכל מי שיש לו נגיעה בחיי ילדים רגישים מאוד ולמי שרוצה לדעת עוד על הנושא וללמוד כיצד אפשר להעלות את איכות החיים שלהם. משך ההרצאה כשעה וחצי עד 3 שעות, על פי תיאום מראש.


הרצאה בנושא להיות הורים לילדים רגישים מאוד

בהרצאה נלמד את נושא ההורות לילדים רגישים מאוד וניתן כלים שיעזרו לנו לעזור לילדים שלנו בחיים בכלל ומול מערכת החינוך בפרט. ההרצאה מתאימה לכל מי שיש לו נגיעה בחיי ילדים רגישים מאוד ולמי שרוצה לדעת עוד על הנושא וללמוד כיצד אפשר להעלות את איכות החיים שלהם. משך ההרצאה כשעה וחצי עד 3 שעות, על פי תיאום מראש.