הרצאות וסדנאות

הרשימה בהמשך כוללת ארבעה סוגים של אירועים: הרצאות, מיני-סדנאות, סדנה ארוכה וקורסים למאמנים ולמטפלים.

תאריכי ההרצאות והסדנאות המתוכננים נמצאים בטבלת האירועים.

ניתן להזמין אליכם את האירועים לפי בחירתכם. להזמנת אירוע ושאלות בנושא ניתן לפנות לאיריס סובינסקי בטלפון 054-4235787 או דרך צור-קשר באתר.

חלק מההרצאות מוקלטות וניתן לשמוע אותן בעמוד הרצאות מוקלטות.

לתגובות להרצאות וסדנאות קודמות לחץ כאן.

רשימת ההרצאות, הסדנאות והקורסים

סדנה – “זוגיות הרמונית” לשיפור ביחסים בהגשמה ואיזון

בסדנה נתחבר לחלקים הגברי והנשי שבתת מודע שלנו ובעזרתם נחווה זוגיות זורמת ומאוזנת. נראה את היחסים שלנו עם סביבתנו ובעיקר עם בני זוגנו באור חדש ותפתחנה לנו דרכים חדשות לטפל במצבי עימות, גם כאלה הקיימים כבר הרבה שנים. כמו כן נלמד לאזן את עצמנו בין הרוח לחומר ולחבר בין חזון והגשמה בעזרת אותם 2 חלקים בגברי והנשי שבתת מודע.


סדנה – שיח על חמלה והתפתחות

הכנסת החמלה למהלך השוטף של החיים מייצרת אפשרויות תגובה חדשות – רגשיות והתנהגותיות – למצבים רבים שאנחנו פוגשים בחיים, ועוזרת להוריד את רמת המתח והחרדה בכל מפגש שלנו עם עצמינו ועם העולם. אנחנו הופכים להיות יותר רגועים ונינוחים עם הרגשות שלנו ותחושת הסבל מתפוגגת מחיינו.


סדנה – לשחרר את החרדה מחיינו

בסדנה נכיר את החרדה מזווית ראייה ייחודית שמאפשרת לייצר איתה יחסים שמתאימים להוצאה שלה מהחיים. כמו כן נראה מתי ולמה החרדה מגיעה, ומהם הכלים והכוחות הפנימיים שלנו שיכולים לעזור לנו להרגיע ולשחרר את החרדה כשהיא כבר כאן.


הרצאה – “זוגיות הרמונית” לשיפור היחסים בפנים ובחוץ

בהרצאה נבין את הקשר בין הזוגיות שלנו עם אחרים שלנו לזוגיות הפנימית שיש בתוכנו בין החלקים הגברי והנשי שבתת מודע. נכיר את החלקים הגברי והנשי שבנפש שלנו, ונראה כיצד ניתן להשתמש בהיכרות עמם לשיפור הזוגיות, לקידום ההגשמה שלנו ואיזון בין הרוח והחומר בתוכנו.


הרצאה – לחיות כאדם רוחני בעולם

בהרצאה “לחיות כאדם רוחני בעולם” נבין את משמעות הרוח, כיצד אנו יכולים להיעזר בה, מהן היתרונות והסכנות שבחיבור לרוח וכיצד נראים חייו של אדם שמחובר לרוח ומאוזן גם בחומר.


סדנה – בדרך לזוגיות הרמונית

בסדנה נפגוש את האפשרות לזוגיות הרמונית דרך חוויה אישית בה ניווכח ביכולתנו לחוות זוגיות משופרת, זורמת ומאוזנת. נראה את היחסים שלנו עם עצמנו ועם סביבתנו ובעיקר עם בני זוגנו באור חדש ותפתחנה לנו דרכים חדשות לטפל במצבי עימות, כולל עימותים שקיימים הרבה שנים או חוזרים במערכות יחסים שונות.


הרצאה – החיבור לחיים ככוח שמאפשר חיים טובים

החיבור לחיים אומר שגם כשטוב לנו וגם כשלא טוב לנו, אנחנו ממשיכים להיות ברורים לעצמנו לגבי מה שקורה במציאות שלנו. אנחנו לא ממציאים את מה שאחרים חושבים או את מה שמניע את המציאות. אנחנו ממשיכים להתבונן במציאות בעיניים פקוחות ולבדוק מה קורה בה.


הרצאה – איך לעזור לנפש שלנו לעזור לנו

מטרת ההרצאה “איך לעזור לנפש שלנו לעזור לנו” היא לפגוש את הדרך שבה הנפש שלנו עוזרת לנו בכל רגע בחיים ולהכיר דרכים לייצר איתה הבנה ומערכת יחסים אוהבת כך שתוכל לפעול למעננו באופן מיטבי.


הרצאה – להיות גבר רגיש מאוד

הידע שלנו על הרגישות הגבוהה הוא צעיר, הספר על כך יצא בארץ רק ב 2011. רוב האנשים הרגישים מאוד עוד לא יודעים אפילו שיש דבר כזה אף על פי שזה מאוד מתערב להם בחיים. לגברים יש אתגר נוסף שקשור לשינויים שעובר היום העולם ביחסים בין גברים ונשים והציפיות מהם. כל אלו יחד ולחוד משפיעים על הגברים הרגישים מאוד ומייצרים בילבול רב.


הרצאה – זוגיות כמנוע התפתחות

כשאנו חוברים לבן זוג יש דברים שאנו מכירים ויש גם הפתעות. חלק מההפתעות נעימות ועל האחרות היינו מוותרים. היכולת וההבנה כיצד להשתמש באירועים מהזוגיות לצמיחה אישית הן מפתח להתפתחות של שני בני הזוג והזוגיות עצמה למקומות שבהם גם השמיים הם לא הגבול.


הרצאה – שיח על חמלה

החמלה היא מפתח להתפתחות שלא מתוך סבל ובסיס בריא לקשרים עם אחרים כולל בזוגיות.
את ההרצאה הזאת אקדיש למצבים שונים בהם שימוש בחמלה משפר את היכולת שלנו להגיב לחיים ולהישאר בחוויות נוחות גם עם עצמנו.


הרצאה – להביא אהבה לחיים

מטרת ההרצאה “להביא אהבה לחיים” היא להצליח להביא עוד אהבה לחיים שלנו, לכל מצב ובעיקר ליחסים הבינאישיים. מתוך ההבנה של השפעת האהבה על החיים נוכל להתחיל לבחור באופן מודע מתי מתאים לנו למלא בה את חיינו ובאילו מצבי חיים. נוכל גם להחליט ללמוד להתחבר לאהבה יותר כדי לשפר את חיינו.


הרצאה – להיות אדם רגיש מאוד ולחיות עם איכות חיים

כדי שאנשים רגישים מאוד יתחברו למתנות הייחודיות שאיתם הם הגיעו לעולם, חשוב להכיר להם אותן, ולהראות להם כיצד ניתן להתנהל כך שהאתגרים שהרגישות מביאה יתפסו פחות מקום בחייהם. באופן זה, אנשים רגישים מאוד יוכלו להתחבר לחיים שלהם ממקום של כוח ויכולות, ולייצר להם חיים נעימים ומספקים יותר.


סדנה – להכניס חמלה לחיים

הכנסת החמלה ליום יום שלנו משנה את איכות החיים שלנו באופן מיידי. הכנסתה למהלך השוטף של החיים שלנו מורידה את רמת המתח והחרדה שיש לנו בחיים ופותחת לנו אפשרויות תגובה חדשות למצבים רבים. הסדנה מיועדת לאנשים שרוצים לשפר את החיים שלהם, ואת הקשרים שלהם עם העולם, ומתאימה גם למטפלים שרוצים להכניס את החמלה לחדר הטיפולים שלהם.


הרצאה – מיהי החרדה ומה אפשר לעשות איתה

החרדה אינה אויב, היא תופעה שמגיע מתוכנו ויש לה תפקיד עבורנו ולכן יש גם מה לעשות איתה. בהרצאה נכיר את החרדה, התופעות שמגיעות איתה ואת תפקידה עבורנו. מתוך ההכרות הזו נוכל גם להתחיל לגבש גישה אחרת אל החרדה ודרך התנהלות שתעזור לנו להקטין את החרדה בחיינו.

 


הרצאה – לדבר איתו – לדבר איתה

בהרצאה נפתח את המורכבות של התקשורת בין המינים ונלמד עקרונות לתקשורת שמאפשרת את מילוי הצרכים הבסיסיים של כל אחד מבני הזוג, כך שנוכל לקדם את התקשורת עם בני המין השני בחיינו.


הרצאה – למה אני תמיד אשם?

ההרצאה “למה אני תמיד אשם?” מיועדת למי שמרגישים שהם תמיד לא בסדר וגם לאלו שחיים במחיצתם. מתוך ההבנה של תחושת האשמה ומרכיביה נוכל להתחיל לבחור באופן מודע מה לעשות בקשר אליה וכיצד לבחור דרכים לחיות בלעדיה.


הרצאה – הכל עם חמלה

בהרצאה “הכל עם חמלה” נבין את נושא החמלה, באיזה אופן היא יכולה לעזור לנו בחיים וכיצד ניתן ללמוד אותה. מטרת ההרצאה היא להבין את משמעות החמלה וללמוד את עקרונות הבסיס שלה, כך שנוכל להתחיל לשלב אותה בחיינו ולהתקדם לחיים יותר נעימים.


“טריאתלון” – סדנת עומק לגברים

סדנת עומק של 15 מפגשים לגברים שרוצים לחיות מחוברים לעוצמות שלהם, לרגשות שלהם ולמציאות בו-זמנית. כל זאת כדי ליצור לעצמם את החיים שהם מייחלים להם וכדי להכניס אהבה לתוך אתגרי החיים. הסדנה נקראת “טריאתלון”, כי זהו מסע עוצמתי לגברים, שנועד לחיזוק הכוח והחוזק עם הרגישות והאהבה יחד עם חיבור לחיים.


הכשרה בשיטה זוגיות הרמונית

קורס מאמנים בן 13 מפגשים ויום ארוך ללמידת השיטה והאימון בשיטה.הקורס בנוי מחוויה ותרגול של השיטה, למידת כלי השיטה והאימון בה ותרגול האימון בשיטה. כמו כן, יאמנו המשתתפים בקורס אחד את השני.הקורס מיועד למאמנים, למגשרים ולמטפלים.


מיני סדנה “תקשורת הרמונית, בזוגיות ובכלל, כלים מעשיים ליצירת דו שיח Win-Win”

סדנה חווייתית בה נחשוף את הבסיס והמאפיינים של התקשורת הבינאישית. בסדנה נלמד לזהות מה אינו עובד בתקשורת שלנו עם אנשים מסוימים ומה יאפשר אותה, ובנוסף נלמד ונתרגל כלים מעשיים לביצוע דו-שיח אפקטיבי גם במצבים שבהם התקשורת אינה עובדת מזה זמן רב.


מיני סדנה “זוגיות הרמונית”

סדנה בת 3 מפגשים להכרת השיטה וללמידת כלים בסיסיים לשיפור היחסים שלנו עם הסביבה ובעיקר הזוגיות שלנו. הסדנה מתאימה למי שרוצה לעבוד על נושא הזוגיות אם יש כזו ואם אין.


מפגש בנושא להיות הורים לילדים רגישים מאוד

המפגש הוא אינטראקטיבי וניתן בו מקום לשאלות של הורים לילדים רגישים מאוד. אנו נחשוף את הסיבות לקושי שלהם ואיתם ונתרגל את הכלים שיעזרו לנו לעזור לילדים שלנו בחיים ומול מערכת החינוך. ההרצאה מתאימה לכל מי שיש לו נגיעה בחיי ילדים רגישים מאוד ולמי שרוצה לדעת עוד על הנושא וללמוד כיצד אפשר להעלות את איכות החיים שלהם. משך ההרצאה כשעה וחצי עד 3 שעות, על פי תיאום מראש.


הרצאה בנושא להיות הורים לילדים רגישים מאוד

בהרצאה נלמד את נושא ההורות לילדים רגישים מאוד וניתן כלים שיעזרו לנו לעזור לילדים שלנו בחיים בכלל ומול מערכת החינוך בפרט. ההרצאה מתאימה לכל מי שיש לו נגיעה בחיי ילדים רגישים מאוד ולמי שרוצה לדעת עוד על הנושא וללמוד כיצד אפשר להעלות את איכות החיים שלהם. משך ההרצאה כשעה וחצי עד 3 שעות, על פי תיאום מראש.