זוגיות הרמונית

לחיות בזוגיות שמתאימה למי שאנחנו היום 

 זוגיות שבה אנו יכולים להיות מי שאנחנו באמת

בחופש לעשות בה את מה שנכון לנו 

להכיר ולמלא את הצרכים הבסיסיים שלנו

לדבר עם בני הזוג שלנו באופן אותנטי ואמפתי

ולרפא את מה שמפריע לנו להגיע לכל אלו

נגן וידאו

כל אלו ועוד עומדים בלב השיטה "זוגיות הרמונית", ובעזרת אוסף של תפיסות עולם וכלים שפותחו במסגרת השיטה ניתן להשיג את האיכויות הללו בחיים בקלות יחסית.

מזמינה אותך להצטרף אליי ולפגוש את הזוגיות מזווית ראייה אחרת, שמאפשרת לכל מה שכתוב כאן להיהפך לחלק מהחיים.  

"זוגיות הרמונית" היא שיטה שיעילותה מוכחת בריפוי מערכות זוגיות קיימות, וכן במצבים שבהם אין מערכת זוגית או כהכנה לזוגיות מוצלחת. אימון בשיטה "זוגיות הרמונית" מאפשר לנו להגיע להגשמה אישית ולחופש אישי יחד עם קִרבה ושותפות במערכת היחסים הזוגית וכל זה במספר מועט יחסית של מפגשים.

בעבודה על הזוגיות בעזרת השיטה אנו לומדים לייצר תקשורת Win-Win, לפתור פגיעות הדדיות מתמשכות, לשפר את השותפות והחופש להיות מי שאנחנו גם ליד בני הזוג שלנו, לשחרר את זרימת האהבה בין בני הזוג, ולשלב את ההגשמה האישית של שני בני הזוג לתוך הזוגיות.

על פי השיטה, בנפשו של כל אדם ישנם חלק גברי וחלק נשי פנימיים. הרבה אנשים אינם מודעים לקיומם של החלקים האלה ולהשפעתם על חיינו. על ידי שיפור האיזון וההרמוניה הפנימיים בין החלקים הגברי והנשי שבתוכנו, אנו משפרים את התפקוד שלנו בחיים וגם מאפשרים שיפור דומה של הקשרים בינינו ובין אנשים אחרים בכלל ובין בן/בת זוגנו בפרט.

שיתוף הפעולה שאנו מייצרים בין החלקים הפנימיים שלנו מחזק את תחושת המרכז שלנו והנוכחות שלנו בעולם מתחזקת. זאת ועוד, השיטה מעצימה את היכולת שלנו להגשים את הרעיונות שלנו בעולם ומאזנת את הקשר בין הרוח והחומר שבתוכנו.

בעבר, כאשר ההישרדות (מזון, קורת גג ובריאות) הייתה מטרת החיים, הזוגיות בגרסתה דאז ענתה על הצרכים האלה. כיום אנו מבקשים לחיות כפי שנכון למי שאנחנו ולקבל את המרחב שנחוץ לנו להגשמה עצמית. כדי להגיע למטרה זו יש להרחיב ולשנות את תפיסת הזוגיות שלנו.

אפשר לקרוא על השיטה, לעבור אימון בשיטה וללמוד אותה בקורס לשימוש אישי. ניתן גם להכיר אותה ולהשתמש בה בעזרת הספר – "זוגיות הרמונית בתוכנו ובעולם, מדריך לזוגיות והגשמה עצמית."

מידע מלא על השיטה נמצא באתר הייעודי לשיטה ואתם מוזמנים לבקר בו וללמוד על יתרונות השיטה וכיצד היא יכולה לעזור לכם. באתר הייעודי של השיטה אפשר לקרוא ולצפות בשפע של תכנים בעברית וגם באנגלית. באתר ניתן גם לרכוש את הספר של השיטה "זוגיות הרמונית בתוכנו ובעולם", והקורא מוזמן לקבל את מתנותיה בעבודה אישית ומתוך קריאה ותרגול עם הספר.

מצב היחסים בין הגברי והנשי שבנפש מושפע מהיחסים ששררו בעבר בין הנשים והגברים בעולם, ואחד הגילויים המרגשים שלי הוא שכשיש יחסים טובים בין החלקים הגברי והנשי הפנימיים, הדבר מאפשר לקדם גם את יחסינו עם בני המין השני ואת יחסי הגברים והנשים בכלל. 

כיצד זה עובד?

תהליך העבודה של השיטה "זוגיות הרמונית":

 • מפגש עם החלקים הגברי והנשי שבתוך הנפש
 • איסוף מידע פנימי 
 • ריפוי היחסים בין הגברי והנשי שבתוכנו עד ליצירת הרמוניה פנימית
 • יצירת זוגיות הרמונית גם בחיים שמחוץ לנו 

ריפוי היחסים בזוגיות הפנימית הוא המפתח לריפוי מערכות היחסים שלנו. ריפוי מסוג זה משחרר את הצורך בבן זוג שותף לתהליך הריפוי. עם זאת, העבודה בשיטת "זוגיות הרמונית" עם בן הזוג יוצרת שפה משותפת ובונה בתוך הזוגיות מרחב לאינדיבידואל, המאפשר לכל אחד מבני הזוג להגיע למימוש החזון האישי שלו. התהליך הזה הופך את הזוגיות למקור של כוח הן להגשמה העצמית שלנו והן של בן זוגנו יחד.

שחרור זרימת האהבה בזוגיות

זרימת האהבה היא אחד מעמודי התווך של זוגיות חזקה. מתברר שעל אף היותה חלק טבעי בזוגיות, זוגות רבים מתקשים לשמר את זרימת האהבה. קשיים אלו גם אם מגיעים מחוץ לזוגיות וגם אם מבפנים מפריעים לקשר בין בני הזוג ולתפקוד שלהם כזוג. שחרור זרימת האהבה בזוגיות מאפשר לבני הזוג להתחזק ממנה ולפעול יחד באופן מיטבי מול האתגרים שהם פוגשים.

הקשר בין זוגיות להגשמה

מימוש הייעוד שלנו תלוי במערכת היחסים בין הגברי לנשי בתוכנו. החלק הנשי אחראי על החזון הייחודי שלנו והחלק הגברי הוא זה שפועל בעולם ומגשים אותו. העבודה בשיטה "זוגיות הרמונית" מעצימה את היכולת שלנו להגשים את עצמנו ואת ייעודנו בחיים.

תקשורת הרמונית

תקשורת הרמונית היא אחד הכלים המשמעותיים המאפשרים להגיע לזוגיות הרמונית. תקשורת הרמונית מתבססת על הכרת הצרכים הבסיסיים שלנו ועל העובדה שמילוים הוא מפתח לחיים בריאים. תקשורת זו מאפשרת לגשר על פערים באופן כזה שתמיד מתמלאים כל הצרכים הבסיסיים של כל הנוגעים בדבר. מנגנון התקשורת ההרמונית שמתורגל בין החלקים שבתוכנו משרת אותנו אחר כך בתקשורת שלנו בזוגיות ובכל מערכות היחסים בחיינו.

לחיות בחופש להיות מי שאנחנו

המודעות לצרכים הבסיסיים שלנו והיכולת לתקשר אותם לבן הזוג שלנו מתוך ויתור על דפוסי הישענות מאפשרות לנו, כשאנו ב"זוגיות הרמונית", להיות נאמנים למי שאנחנו וחופשיים לחיות את האמת שלנו גם בתוך זוגיות.

קבלת השונוּת כשפע

על פי השיטה, בניית יחסים הרמוניים בין החלקים הגברי והנשי הפנימיים, שכל כך שונים אחד מהשני, מלמדת אותנו ומאפשרת לנו לייצר שפע מן השונות בינינו ובין בן הזוג שלנו. במצב זה, במקום תחושת קושי עקב שונות זו, נוכל לחוש אושר בדיוק בגלל אותה שונות.

השיטה "זוגיות הרמונית" פותחה מתוך שילוב של כמה עולמות ידע:

 • תפיסת הזוגיות הרוחנית, שלפיה למערכת הזוגית יש השפעה משמעותית ותפקיד מרכזי בתהליך ההתפתחות וההגשמה האישית
 • על פי תפיסת האנימה-אנימוס בנפש של הפסיכולוג קארל יונג
 • מתוך ידע מתורת האנתרופוסופיה בנושא התפתחות האינדיבידואל באדם בתקופתנו, וההבנה שהמעבר לחיים בתקופה של אינדיבידואליות משפיע על הזוגיות ויש צורך לייצר התאמה בין האינדיבידואליות למבנה הזוגיות  
 • על פי תפיסת החלימה כמנוע ליצירת העתיד בתפיסה האינדיאנית
 • מתוך ניסיון של 30 שנות נישואים ועבודה אינטנסיבית עם זוגות
 • מתוך ההבנה שההגשמה והחופש האישי הדרוש למימושה הינם צרכים קריטיים בתקופה הנוכחית ואינם יכולים להיחשב עוד למותרות
 • מתוך ההבנה שכדי ליצור שינוי יש להפוך את השיטה ואת הדרך לכלים פשוטים ללמידה וליישום

מניסיוני עם אנשים שכבר עשו עבודת התפתחות, החיבור לרובד הנפשי מאיץ את התהליכים שכבר עשו ומוסיף להם עומקים ורווחים חדשים.

לכל אחד מגיעה זוגיות הרמונית וזה גם אפשרי! בואו לפגוש את המקור הפנימי של הזוגיות שלכם וליצור את הזוגיות שאתם בוחרים.

אני מזמינה אתכם לקיים איתי מפגשים לשיפור הזוגיות שלכם, אם היא קיימת וגם אם איננה. המפגשים מתקיימים בעברית ובאנגלית, לפי הצורך, עם אנשים מישראל ומחו"ל, במפגשים פרונטליים או במפגשים מרחוק בטלפון או במחשב.

תגובה לעבודה בשיטה "זוגיות הרמונית"

"אחרי מפגש הגברי והנשי, הזוגיות שבתוכי והזוגיות ביני לבין בן זוגי בחיים קיבלו מקום. הפרדה ברורה שהובילה לחיבור וקירבה שלא חווינו ב25 שנות נישואינו. תודה"

"בשיחה עם בת זוגי כבר עשרות שנים, הסתכלתי עליה, ראיתי אותה, יכולתי לראות היכן שהיא נמצאת עם עצמה, בלי שזה יפגע בי. הבנתי את הכאב שלה וזה עזר לה לעבור אותו יותר מהר, הבנתי שיש לי כלי לעזור לה לעבור דרך הקושי שלה, לא נפגעתי, וזה שיחרר אותה ממה שהרגישה. יצאתי מזה עם חוויה של וואו.
מאז בשיחות שלנו אני רואה אותה יותר, משהו שלא יכולתי בעבר. אני לא מפחד, אני משתתף איתה בלי להרגיש כמוה, נולדתי מחדש, אני מסתכל עליה ועל אחרים עם הלב, הלב שלנו לא לבד יותר."

מידע נוסף על השיטה:

– האפשרות לאימון בשיטה "זוגיות הרמונית"

הסבר מורחב על השיטה כיצד התפתחה ואיך היא עובדת

 – הספר על השיטה "זוגיות הרמונית"

הכשרה למאמנים, מגשרים ומטפלים בשיטה "זוגיות הרמונית"

מאמרים:

   ניהול פגיעות בזוגיות ובכלל

   הפן הגברי והפן הנשי והשפעתם על הזוגיות

   "לחיות בזוגיות הרמונית, כשחברות, שותפות, אהבה וחופש נפגשים"

   תקשורת מאפשרת בזוגיות ו"דו-שיח win-win "

   ומאמרים נוספים

– מידעונים:

   חיים עם זוגיות והגשמה

   פער היושרה

   ומידעונים נוספים

סיפורים מהחיים של אנשים שעבדו עם השיטה, למשל "כשהזוגיות תקועה"

בדף הפייסבוק של השיטה שאליו אתם מוזמנים להצטרף בלחיצת לייק ולעקוב אחר מידע והתפתחויות נוספות