זוגיות

מאמרים

זוגיות הרמונית | באתר מאגר השיטות

קטגוריות: זוגיות,   מאת: איריס סובינסקי   תאריך: יולי 2019
השיטה "זוגיות הרמונית" פותחה במלואה על ידי איריס סובינסקי בהתבסס על רעיונות מתוך תורתו של ד"ר קרל גוסטב יונג. בהמשך לד"ר יונג, השיטה מבוססת על העבודה של הפסיכולוגית היונגיאנית ד"ר קלאריס פינקולה אסטס. בנוסף, סובינסקי שאבה השראה מתוך עבודתו של ד"ר רודולף שטיינר.

ניהול פגיעות בזוגיות ובכלל

קטגוריות: התפתחות,  זוגיות,   מאת: איריס סובינסקי   תאריך: אפריל 2019
פגיעה קורית כאשר אדם עושה או אומר לנו משהו שגורם לנו סבל או כאב. כשאנו נפגעים ממישהו אחר, כמעט מתבקש להגיד "איי", כאילו קיבלנו מכה או כשמשהו מסנוור אותנו. פעמים רבות הפגיעה מפתיעה אותנו, היא משהו שלא ציפינו לו. פעמים אחרות, דווקא העובדה שאנחנו יודעים שזה עלול לקרות מגבירה את הכאב.

התמודדות עם כעס של אחרים

קטגוריות: התפתחות,  זוגיות,   מאת: איריס סובינסקי   תאריך: ינואר 2018
במאמר זה אני דנה בכעס, ליתר דיוק באספקט מסוים שלו. הכעס הוא רגש אשר בתרבות שלנו נהוג לנסות להעלים, לפייס או להדחיק אותו. במאמר זה אני פוסעת בעקבות ד"ר רודולף שטיינר, יוצר האנתרופוסופיה, אשר ראה בכעס גורם חיובי, שקשור בלמידה ובהתפתחות.

סנכרון בין בני הזוג

קטגוריות: זוגיות,   מאת: איריס סובינסקי   תאריך: יולי 2017
כאשר שני אנשים מצויים בזוגיות יש ביניהם חוויות משותפות והבנות משותפות, שמאפשרות להם לחיות ולפעול ביחד. בזמן ששני בני הזוג נמצאים יחד, פועל עליהם מעין כוח שמייצר ביניהם סנכרון.

יחסי אנרגיית החיים ותקשורת

קטגוריות: זוגיות,  ניהול אנרגיית חיים,   מאת: איריס סובינסקי   תאריך: אוקטובר 2016
מאמר שלישי בנושא אנרגיית החיים.
האם יש קשר בין התקשורת שלנו עם האנשים שסביבנו ובין אנרגיית החיים שלנו? כיצד בכלל ניתן לבחון את קיומו או אי-קיומו של קשר כזה? ואם יש קשר כזה, מה אנחנו יכולים לעשות בנושא התקשורת שלנו עם אחרים, כדי להגדיל ולשמור על אנרגיית החיים שלנו?

על זוגיות ואנשים רגישים מאוד

קטגוריות: אדם רגיש מאוד,  זוגיות,   מאת: איריס סובינסקי   תאריך: אוקטובר 2014
כאדם רגיש מאוד עברתי בחיי הזוגיות אתגרים רבים שאותם הפכתי לידע שממנו צמחה השיטת זוגיות הרמונית, ואמנם גם בין האנשים שאיתם אני עובדת הזוגיות נתפסת לא פעם כאתגר גדול ויש לה גם מתנה מיוחדת.

יחסי הכוחות גברים ונשים לאורך ההיסטוריה והשפעתם על הזוגיות, חלק ב’

קטגוריות: זוגיות,  חברה ושינוי,  יחסי גברים נשים,   מאת: איריס סובינסקי   תאריך: יולי 2014
מצד הנשים, רבות מהן עובדות כיום ומרוויחות כסף. האם הן חופשיות להגשים את עצמן, לקבוע בעצמן את מהלך חייהן, להחליט מה ייעשה בכספן? האם הן חשות שוות זכויות?

זוגיות של שני אינדיבידואלים חופשיים

קטגוריות: התפתחות,  זוגיות,   מאת: איריס סובינסקי   תאריך: מרץ 2013
כולנו היום יכולים להיות אינדיבידואלים. "להיות אינדיבידואל" משמעו להיות מי שאני: להיות אוסף התכונות והאיכויות שיש בי ולתת להן מקום. בנוסף לתכונות ולאיכויות יש בי (האינדיבידואל) גם רגשות, מחשבות ודפוסים; להיות אינדיבידואל אומר להקשיב לרגשות, למחשבות ולצרכים שלנו ולחיות בדרך שתכבד אותם, כי הם חלק מאתנו. 

הפן הגברי והפן הנשי והשפעתם על הזוגיות

קטגוריות: התפתחות,  זוגיות,   מאת: איריס סובינסקי   תאריך: מאי 2011
שניים מן הארכיטיפים בתוכנו הם הגברי והנשי. הם נמצאים בכל אחד מאתנו גברים ונשים ומקיימים ביניהם מערכת יחסים בתוכנו. מערכת היחסים הזו נקבעת בילדות שלנו (הטבעה) וקובעת את מערכת היחסים הפנימית שלנו ואת תפיסות העולם שלנו לגבי מערכת היחסים האפשרית לזוגיות. מתוך הדברים הללו תיווצר מערכת היחסים שלנו עם בן- הזוג שלנו.

לחיות בזוגיות הרמונית

קטגוריות: התפתחות,  זוגיות,   מאת: איריס סובינסקי   תאריך: אוגוסט 2012
פעמים רבות שואלים אותי, מה יהיה כשנהיה בזוגיות הרמונית. השאלה מגיעה מתוךהיכרות עם מצב הזוגיות לפני השינוי ומתוך הפחד לשחרר תפיסות עולם והרגלים שנמצאיםבזוגיות כפי שאנחנו מכירים אותה.

כיצד מייצרים שינוי בזוגיות בעזרת אימון בזוגיות הרמונית

קטגוריות: זוגיות,   מאת: איריס סובינסקי   תאריך: אפריל 2012
מדי פעם  מתקשרים אלי אנשים שונים ושואלים במה שונה האימון בזוגיות הרמונית מאימון בשיטות אחרות? זוהי שאלה חשובה: תשובה על השאלה הזאת יכולה לעזור לאנשים להבין מתי מתאים להם להשתמש בשיטה כדי שיוכלו. 

חזון הזוגיות בתקופתנו והשיטה “זוגיות הרמונית”

קטגוריות: זוגיות,  חברה ושינוי,   מאת: איריס סובינסקי   תאריך: מרץ 2012
בדורות הקודמים הסתפקנו בהישרדות. עבור רוב ההורים שלנו, בית מעל הראש, צלחת עם אוכל וילדים עם מקצוע מכניס היה החזון. היום, לרובנו זה כבר לא מספיק. היום אנחנו רוצים להיות מי שאנחנו, ליצור דברים חדשים, חברות, שותפות ו...אינטימיות. המטרות של הדור הנוכחי השתנו, אבל הדרך, השיטה, המודל של הזוגיות – לא השתנו... 

תקשורת מאפשרת בזוגיות ו”דו שיח Win Win”

קטגוריות: התפתחות,  זוגיות,   מאת: איריס סובינסקי   תאריך: ינואר 2012
התקשורת היא אבן בניין הכרחית בזוגיות. בלעדיה פועלים בני הזוג כל אחד בדרכו הוא וללא יכולת העברת מידע ותיאום. התקשורת היא מפתח מרכזי באיכות הזוגיות. מדהים לגלות כמה זוגות ישנם שהתקשורת ביניהם בעייתית. עבור זוגות רבים בעיית התקשורת הגיע גם למצב של היווצרות נתק בין בני הזוג...

השיטה “זוגיות הרמונית”

קטגוריות: זוגיות,   מאת: איריס סובינסקי   תאריך: ינואר 2011
בעבר כאשר ההישרדות (אוכל, קורת גג ובריאות) הייתה מטרת החיים, הזוגיות בגרסתה דאז ענתה על צרכים אלה. היום אנו מבקשים איכות חיים נוספת, ובנוסף לדרישות ההישרדות שהיו אנו מבקשים גם את המרחב שלנו להגשמה עצמית. כדי להגיע למטרה זו יש להרחיב ולשנות את תפיסת הזוגיות שלנו....

“הישתנות הזוגיות בעולם”

קטגוריות: זוגיות,  חברה ושינוי,   מאת: איריס סובינסקי   תאריך: ינואר 2011
אחד המאפיינים הבעייתיים של החברה המודרנית הוא אחוז גבוה מאד (עשרות אחוזים) של זוגות שמתגרשים, בנוסף לרבים אחרים החיים ללא קשר אמיתי בין בני הזוג. בפועל, כמות הזוגות שמצליחים לקיים זוגיות טובה אינה גבוהה יחסית לכלל האוכלוסייה...