הרצאות מוקלטות

הרצאה מוקלטת – מלחץ ודאגה לרוגע ואהבה

ב-7 באוקטובר 2023 מצאנו את עצמנו כעם בחוויה טעונת מתח ודאגה באופן חריג.
במהלך חיי נקלעתי לא אחת למצבים מאתגרים, ואספתי בעקבותיהם סט כלים שיכול לעזור מאוד בתקופה של לחץ ודאגה.

הרצאה מוקלטת – חופש פנימי כבסיס לחיים טובים

בהרצאה אסביר כיצד נוכל ליצור לעצמנו חופש פנימי, מה יעזור לנו לקיים אותו לאורך זמן וכיצד להיעזר בו בחיינו. בנוסף, אדבר גם על הקשר בין חופש פנימי לריפוי חרדה והתמלאות באנרגיית חיים וכיצד עושים זאת.

הרצאה מוקלטת – שותפות ושיתוף פעולה בזוגיות

אחד המרכיבים החשובים בזוגיות הוא השותפות. מאחורי המילה שותפות יושבת הציפייה שאנו ובן זוגנו נפעל בשיתוף פעולה למען המטרות שקשורות בזוגיות שלנו ולא פעם אף למען ההגשמה שלנו. אבל במציאות מחכות לנו הפתעות רבות גם בנוגע להסכמה של בן זוגנו לשותפות כזו וגם בנוגע לאופן שבו הוא תופס אותה.

הרצאה מוקלטת – כשהזוגיות עומדת להתפרק

יותר ויותר אני פוגשת זוגות שהגיעו לקצה הדרך, שאינם יכולים להמשיך יחד וגם אינם יודעים אם יש בכלל דרך משותפת. לפעמים אני פוגשת אותם מאוחר מדי, אחרי שנפרדו, אחרי שפירקו בית ומשפחה, וזה כואב לי. האם באמת נעשה כל מה שאפשר בניסיון לשפר את החיים והזוגיות?

הרצאה מוקלטת – להיות אינדיבידואל בתוך זוגיות

אינדיבידואליות היא מצב חדש שעדיין לא למדנו לחיות איתו באופן מיטבי. בהרצאה הזו אני עוסקת בנושא זה ומדגימה איך אפשר לייצר בעזרת האינדיבידואליות זוגיות טובה אפילו יותר מהקודמת וכזו שבטח יותר מתאימה לימינו אנו.

הרצאה מוקלטת – חופש ותלות בזוגיות

סוגים שונים של תלות מתקיימת בין בני זוג, בהרצאה אכיר לך את ההשפעות שיש למצבי תלות על איכות הזוגיות ומה ניתן לעשות, כדי לשפר את הזוגיות. בנוסף, נגלה מהו חופש בזוגיות, כיצד אפשר גם להיות בחופש וגם לשמור על נאמנות לבן הזוג, האם חופש יכול להתקיים במונוגמיה וכיצד ניתן להשביח את הזוגיות בעזרתו.

הרצאה מוקלטת – ניהול צרכים בסיסיים וחשיבותם

למען שלמות בריאותם הפיזית והנפשית, בני האדם זקוקים לדברים מסוימים. לדברים הללו אנו קוראים “צרכים בסיסיים”, אותם צרכים שאם הם מתמלאים, יכול האדם לחיות את חייו בהנאה ובבריאות, ואם לא יתמלאו, יתקפו אותו עם הזמן סבל ומחלות. בהרצאה זו נבין מה הם אותם צרכים, כיצד ניתן למלא אותם ועוד.

הרצאה מוקלטת – ההיסטוריה של יחסי גברים ונשים והשפעתם על חיינו

בהרצאה אני פורסת בפניכם חלק מההיסטוריה של יחסי הגברים והנשים. חלק מהמידע הגיע מ 12 ספרים שעוסקים בנושא בצורות שונות. בנוסף אספר על ההשלכות של הנושא בכל הרבדים: בתוכנו, בזוגיות ובעולם, ועל האפשרויות שיש לנו להמשך היחסים הללו ולריפוי, בכל הרבדים הנ”ל.

הרצאה מוקלטת – ניהול אנרגיית החיים שלנו

אנרגיית החיים שלנו משתתפת בכל דבר שאנו עושים. היא סופית ואופן השימוש בה קובע את כמות האנרגיה שיש לנו ואת איכות החיים שלנו. בהרצאה נשמע על מה שממלא ומרוקן את אנרגיית החיים שלנו וגם מה ניתן לעשות כדי להגיע לאנרגיית חיים גבוהה.

הרצאה מוקלטת – זוגיות הרמונית לשיפור היחסים בפנים ובחוץ

בהרצאה נבין את הקשר בין הזוגיות שלנו עם אחרים שלנו לזוגיות הפנימית שיש בתוכנו בין החלקים הגברי והנשי שבתת מודע. נכיר את החלקים הגברי והנשי שבנפש שלנו, ונראה כיצד ניתן להשתמש בהיכרות עמם לשיפור הזוגיות, לקידום ההגשמה שלנו ואיזון בין הרוח והחומר בתוכנו.

הרצאה מוקלטת – זוגיות כמנוע התפתחות

כשאנו חוברים לבן זוג יש דברים שאנו מכירים ויש גם הפתעות. חלק מההפתעות נעימות ועל האחרות היינו מוותרים. היכולת וההבנה כיצד להשתמש באירועים מהזוגיות לצמיחה אישית הן מפתח להתפתחות של שני בני הזוג והזוגיות עצמה למקומות שבהם גם השמיים הם לא הגבול.

הרצאה מוקלטת – התמסרות וכניעה, מהבודהיזם אל החיים

הבחירה לעבור למצב התמסרות וכניעה מתאפשר לאחר שמכירים ואף מתרגלים אותו באופן מכוון. כשהתמסרות וכניעה הופכים לכלי זמין עבורנו, מתאפשר לנו להתמודד טוב יותר עם האתגרים בכל תחומי החיים, תוך כדי שמירה על עצמנו ועל הכוחות שלנו.

הרצאה מוקלטת – הכל עם חמלה

בהרצאה "הכל עם חמלה" נבין את נושא החמלה, באיזה אופן היא יכולה לעזור לנו בחיים וכיצד ניתן ללמוד אותה. מטרת ההרצאה היא להבין את משמעות החמלה וללמוד את עקרונות הבסיס שלה, כך שנוכל להתחיל לשלב אותה בחיינו ולהתקדם לחיים יותר נעימים.

הרצאה מוקלטת – מיהי החרדה ומה אפשר לעשות איתה

החרדה אינה אויב, היא תופעה שמגיע מתוכנו ויש לה תפקיד עבורנו ולכן יש גם מה לעשות איתה. בהרצאה נכיר את החרדה, התופעות שמגיעות איתה ואת תפקידה עבורנו. מתוך ההכרות הזו נוכל גם להתחיל לגבש גישה אחרת אל החרדה ודרך התנהלות שתעזור לנו להקטין את החרדה בחיינו.

הרצאה מוקלטת – לחיות כאדם רוחני בעולם

בהרצאה “לחיות כאדם רוחני בעולם” נבין את משמעות הרוח, כיצד אנו יכולים להיעזר בה, מהן היתרונות והסכנות שבחיבור לרוח וכיצד נראים חייו של אדם שמחובר לרוח ומאוזן גם בחומר. זוהי הרצאת המשך להרצאה החיבור לחיים ככוח שמאפשר חיים טובים"

הרצאה מוקלטת – לדבר איתו, לדבר איתה

בהרצאה נפתח את המורכבות של התקשורת בין המינים ונלמד עקרונות לתקשורת שמאפשרת את מילוי הצרכים הבסיסיים של כל אחד מבני הזוג, כך שנוכל לקדם את התקשורת עם בני המין השני בחיינו.

הרצאה מוקלטת – תקשורת הרמונית

התקשורת ההרמונית מבוססת על שיח של רגשות וצרכים בסיסיים ומטרה להביא את בני הזוג למצב win-win, שבו נמצא מענה לכל הצרכים הבסיסיים של בני הזוג

הרצאה מוקלטת – להיות גבר רגיש מאוד

הידע שלנו על הרגישות הגבוהה הוא צעיר, הספר על כך יצא בארץ רק ב 2011. רוב האנשים הרגישים מאוד עוד לא יודעים אפילו שיש דבר כזה אף על פי שזה מאוד מתערב להם בחיים. לגברים יש אתגר נוסף שקשור לשינויים שעובר היום העולם ביחסים בין גברים ונשים והציפיות מהם. כל אלו יחד ולחוד משפיעים על הגברים הרגישים מאוד ומייצרים בילבול רב.

הרצאה מוקלטת – למה אני תמיד אשם

ההרצאה "למה אני תמיד אשם?" מיועדת למי שמרגישים שהם תמיד לא בסדר וגם לאלו שחיים במחיצתם. מתוך ההבנה של תחושת האשמה ומרכיביה נוכל להתחיל לבחור באופן מודע מה לעשות בקשר אליה וכיצד לבחור דרכים לחיות בלעדיה.