סיפור מהחיים – עולם בשינוי וילד העידן החדש

דין הגיע אלי כשמצב הזוגיות שלו היה רע לאורך שנים. דין הגיע לבדו והודיע לי שהוא הרוצה לשנות את מה שצריך בעצמו כדי שיהיה לו טוב יותר. עבורי זו הייתה חוויה נעימה לפגוש אדם שלוקח על עצמו את כל האחריות.

הגישה של דין ששינוי הוא אפשרי והעובדה שהיה לו ברור שזה בידיים שלו הייתה הרמז איתו התחלתי את התהליך. שאלתי אותו מספר שאלות וגיליתי אדם פתוח וסקרן שלא מבין איך העולם הזה מתנהל ומגיע לכעסים גדולים על סביבתו. לקח לי שעה וחצי לתאר לו את הדואליות של העולם, אנשים שעבורם אין ברירה מול אנשים שעבורם שינויהוא מהות החיים והאין ברירה אינו אפשרי עבורם ואף עלול להביא אותם לכעסים חזקים.

לפי הבנתי אנשי השינוי הם ילדי העידן החדש. הסברתי לו שתפקידם הוא לשנות את מה שזקוק לשינוי בעולם, וכחלק מהם איננו יכולים לוותר כי אז העולם יישאר כפי שהוא וזה ממש לא מספיק טוב.
הסברתי לו שחשוב שנבין שמולנו לא עומד אויב, כפי שהוא הרגיש, אלא אנשים שגדלו בעולם כפי שהוא היה וחשוב לנו לזכור שהעולם זקוק לנו שנפעל בו מתוך חמלה ולא מתוך כעס. אף אחד אינו אשם, כולם כאן באותה סירה.

שמי הוא דין לא בגלל משמעות המילה אלא הצליל והצבע ששם זה מעורר. בבית בו גרתי לא הייתה זוגיות כלל.

מנקודת המבט שלי, אישתי ואני , היינו זוג פרוד שגרים באותו בית. מפתיע, אך זה לא כל כך קשה, לדוגמה לילדים אין קושי להחליט אצל מי לשון או אם מי להיוועץ או עבור החלטות משותפות על נושא מהותי לא צריך לקבוע פגישה וגם הוצאות המחיה קטנות יותר. החיסרון שלא ניתן לפתח זוגיות עם בת זוג חדשה. כל שאר החסרונות ואתם רואים לא היוו עבורי בעיה.

אני אדם מאוד רגוע. נדיר שדבר מה מוציא אותי משלוותי. כשמצאתי את עצמי מתפרץ וכועס על אנשים בסביבה באופן לא מותאם למה שעשו, הודעתי לעצמי שאני חייב לעשות שינוי.

לקח לי חצי שנה להגיע לאיריס. לא כי יש לי חשש מלחשוף רגשות וגם לא מכיוון שעבורי היא גרה בקצה העולם, אלא היו לי ספקות לגבי היכולות שלי בתהליך. מהניסיון שלי מפגישות כאלה שהיו לי בעבר, אמנם לא היו רבות, לא הגעתי לשינוי מהותי בחיים ולא מצאתי באמת את מקור הבעיה. אפילו התיעצתי עם חברים קרובים, דבר שעבור אדם סגור כמוני אינו ענין של מה בכך. אבל ללא הועיל. לא מצאתי ולא פתרתי את הבעיה. אפילו בשיטה שדבקתי בה שנים, המוכרת לי מילדותי, חיפוש עצמי ומידור הרגשות לא העלה פרי.

אנו אנשים סבוכים ומסועפים כמו עץ ולאיריס יש את הכישרון להגיעה מהעלה בעלווה, כנראה לא משנה איזה עלה, אל שורש הבעיה. כל מה שצריך לעשות הוא לתת עלה לאפשר את המעבר בין הענפים.

תמיד ראיתי את כל קשת הצבעים שיש באנשים והאופן בו הם מנהלים את החיים. אך לא עלה בדעתי שלא כולם רואים. לא הבנתי איך זה שלכולם יש את אותו מידע בנוגע למה שקורה סביבם אך המסקנה שלהם שונה לגמרי לשלי.

לגלות שלא כולם באמת רואים ושומעים את אותם דברים, שינתה את חיי. כן, נכון, עדיין ישנם רעשים שתובנה זו לא השקיטה אך ללא ספק קיבלתי כלי לסינון רעשים רבים שיש בעולם.

אין לי שום כוונה לשנות משהו בעולם הזה כי יפה הוא בעיני מתמיד אך אם יש מישהו שפספס את התובנה הזו ונלחם ברעשים שלא נותנים לו שקט, אני מאוד ממליץ שיבדוק.

זה לא היה הנושא העיקרי שבלגללו הגעתי לאיריס אך בגלל תובנה זו, היום יש לי זוגיות אמנם עדיין בשיקום אך יש בה בסיס איתן לבנייה.