לעבר העתיד

קוראים יקרים,

לאחר ניקוי העבר הפניתי את ראשי להווה ולעתיד ושמתי ליבי לכך שאנו לקראת סוף שנת 2012. שנה מיוחדת זו  מוזכרת בכתבים שונים מהעבר, גם מתקופת המאיה וגם מתקופות אחרות, כשנה שבה עומד לקרות שינוי גדול ברמה עולמית. יש הרואים בשינוי זה החלפת עידן וקושרים אותו לשם "העידן החדש". אנו שומעים מחד גיסא על ילדי העידן החדש ועל השינויים של העידן החדש, ומאידך גיסא על סיפורים מזעזעים על סוף העולם.

מה בעצם מחכה לנו בהמשך, האם ניתן לדעת מה הולך לקרות או לפחות לדעת כיצד להתכונן? באילו מילים ניתן להשתמש עבור דברים שעוד לא קרו? האם ישנם אנשים חדשים עבור התקופה החדשה? מה בעצם הולך להתחדש? האם ילדינו הם ילדי העידן החדש או שמא אפילו אנחנו כאלה ומה זה אומר?

במשך שנים עסקתי בהווה כפי שהיה בכל רגע, ועכשיו אני פוגשת הווה שונה והרבה מאד אנשים שונים. אני מוצאת את עצמי מנסה לברור מילים בהם אוכל לתאר את השינוי המתחולל. ההתרגשות גדולה והמילים חסרות. עם זה לקחתי על עצמי לנסות ולתאר את מה שאני פוגשת. יתכן ויהיה קשה להתחבר לחלק מהמילים והמושגים שאשתמש בהם, אך מקווה שתצליחו לעבור את המילים בשלום ולהתייחס למשמעות  שמאחוריהן.

נושא החודש – עולם בשינוי

העולם סביבנו משתנה. שינוי זה לא קורה ביום אחד והרמזים כבר כאן. כשאני מתבוננת על מה שקורה סביבי, אני עושה זאת מתוך סקרנות והתבוננות על מה שלא ראיתי עד היום ומתוך חיפוש של משהו שמופיע יותר ויותר, בעוד שבעבר כמעט ולא היה.
בשיחות המשפחתיות שלנו אני רואה הבדל הגדול בין התייחסות בני דורות שונים לחוויית ה"אין ברירה". הדור הקודם רואה ב"אין ברירה" גישה נוחה ומשחררת מהצורך להתעמת עם בסביבה. "אין ברירה" מאפשר להיכנע, ומשחרר מהצורך להתאמץ ולשנות. הדור הצעיר שסביבי רואה ב"אין ברירה" מגבלה בלתי אפשרית שלא ניתן לחיות איתה. ה"אין ברירה" דוחף רבים מהם לדיכאון וחרדה. קיים מידע רב המצביע על עלייה משמעותית בהיקפי הדיכאון והחרדה באוכלוסייה.מה, אם כן, מביא הדור החדש לעולם? עבורם אם "אין ברירה", אז צריך לשנות. וזו הבשורה הגדולה בעיני. בשורת השינוי כגישה וכדרך חיים לעומת ההשלמה עם חויית ה"אין ברירה".

מאמר חדש

המאמר הבא עוסק בהתחדשות שמתרחשת בעולם, והמעבר לעולם שבו השינוי הוא דרך חיים, והשפעתה על הפרט ועל הכלל, "עולם בשינוי – להיות שונה זו אינה לקות, זו איכות".

שיתופי פעולה

"תחנת יער הפיות" – המיזם של דנה בק

בפסטיבל השאקטי האחרון פגשתי את דנה בק. לדנה היה חזון חשוב, לחבר בין מטפלים, שיטות טיפול וסדנאות, לבין מי שזקוק להם. דנה בנתה מיזם "תחנת יער הפיות" בשיתוף פעולה עם החנות יער הפיות. בשבוע שעבר השתתפתי בחניכה של הפעילות שדנה יזמה, בהרצאה על זוגיות הרמונית ותקשורת הרמונית ובנוכחות אנשים רבים. האירוע פתח את שיתוף הפעולה ביננו לבין המקום המופלא הזה. יער הפיות הינו חנות קסומה עם חזון מיוחד, על המקום ניתן לקרוא בקישור הבא יער הפיות. ביום חמישי השבוע אתחיל במקום מיני סדנה בזוגיות הרמונית לטובת אלו שמעדיפים את תל-אביב. בהמשך אתן הרצאות בנושאים שונים ואנחה סדנאות במקום.

אילנה ליבוביץ, אנתרופוסופיה

בקרוב נארח בבית זוגיות וחיים הרמוניים את אילנה ליבוביץ בהרצאת מבוא על האנתרופוסופיה. אילנה חיה ברוח האנתרופוסופיה ומזה מספר שנים לומדת ומתרגלת את תפיסת העולם והכלים האנתרופוסופיים. בנוסף אילנה עוסקת בתחום ריפוי אנתרופוסופי הנקרא "כלים שלובים".

הבלוג

הבלוג מחכה למילים חדשות כדי שאוכל לשתף בחוויות החדשות שלי. למי שעדיין לא מכיר אותו, יש בו חומרים שקשורים להתפתחות ולדרכים בהן אני לומדת על העולם. מי שרוצה שהפוסט יגיע אליו עם פרסומו מוזמן להירשם לבלוג.

סיפורים מהחיים

לפני חודשים מספר הגיע אלי אדם שעבורו היה העולם חידה לא מובנת וסביבה עויינת. לפתרון הבעייה נעזרנו בגישה של הדור החדש המבקש שינוי. על התהליך שעבר ניתן לקרוא בסיפור הבא  סיפור מהחיים – עולם בשינוי וילד העידן החדש.

ספר מומלץ

בשבוע שעבר הושק ספר חדש למשפחה בשם "השמיים של סבא", שנכתב ע"י גילה רונאל בהוצאת דיאדה. כשקראתי את הספר זלגו דמעות מעיני מהתרגשות. הספר עוסק בהתמודדות של ילדים ומבוגרים עם פרידה ומוות באופן חדש. למרות הנושא הכאוב, זהו אינו ספר עצוב. גילה המחברת, היא גיסתי ויחד עם זאת אני מאמינה שההמלצה היא אובייקטיבית.

ערבים מיוחדים וסדנאות ב"בית זוגיות וחיים הרמוניים":

מידע נוסף על האירועים נמצא באתר.

 

שם האירוע תאריך התחלה שעה מקום תיאור האירוע
מיני סדנה בזוגיות הרמונית יום חמישי
1.11.12
19:30-22:30 יער הפיות, דיזנגוף
סנטר שערים 4 או 6, תל אביב
3  מפגשים ליצירת זוגיות
מאפשרת ותומכת, תאריכי מפגשים:1.11,18.11,15.11לפרטי המיני הסדנה
הרצאה בנושא : שער לאנתרופוסופיה יום ראשון
18.11.12
20:30-23:00 "בית זוגיות
וחיים הרמוניים"
הנחיות הגעה
הכרות ראשונה עם האנתרופוסופיה

לפרטים על ההרצאה שער לאנטרוסופיה

סדנה "בדרך לזוגיות הרמונית" יום שלישי
27.11.12
19:30-22:30 "בית זוגיות
וחיים הרמוניים"
הנחיות הגעה
סדנת עומק של 13  מפגשים
ויום ארוך ליצירת זוגיות
מאפשרת ותומכת לכל מי
שהנושא חשוב בעיניו
לפרטי הסדנה,
מיני סדנה בנושא תקשורת הרמונית,
בזוגיות ובכלל, כלים מעשיים ליצירת
דו-שיח win-win(מתוך השיטה זוגיות הרמונית)
בחודש דצמבר 19:30-22:30 "בית זוגיות
וחיים הרמוניים"
הנחיות הגעה
3  מפגשים בנושא תקשורת בין-
אישית ליצירת דו-שיח בו כולם
מובנים וכולם מרוצים, הסדנה פתוחה לכולם.
לפרטי המיני סדנה, תאריכי
המפגשים יקבעו בהמשך.

 

אנו מזמינים אתכם להמשיך ולפתח את העבודה הפנימית העמוקה בעזרת הכלים והאימון שמציעה השיטה "זוגיות הרמונית", רשימת המאמנים באתר, וכמו כן להמשיך ולהזמין את חבריכם ויקיריכם להכיר את השיטה וליהנות ממנה ומיתרונותיה וכן מן הסדנאות.

הרשמה למידעון

איני משתפת פעילות עם ספאם, ולכן לא אעשה שום שימוש לא ראוי בפרטיכם