תגובות משתתפים לסדנה “לשחרר את החרדה מחיינו”

“החרדה עבורי נחווית ביום יום בקטן, חרדה כרונית מעומס, לחץ וריבוי משימות…  לא התקפי ענק אלא משהו סטטי כמעט שמשפיע ומבזבז לי את האנרגיה החיונית. היה מרתק עבורי להבין את המנגנון של החרדה ומה היא בעצם רוצה ממני. איך היא בעצם מנסה לעזור לי להיות נאמנה לעצמי, איך היא מנסה לבעוט בי שאסדר לעצמי את החיים בדרך הרמונית יותר אלי, למי שאני. הסדנה נתנה לי הסתכלות והבנה אחרת, יחד עם ארגז כלים שאני יכולה תמיד לשלוף ולתרגל על אמת בזמן המתאים לכך.”

****

“עצם הידיעה שחרדה שומרת עלי, שהיא רוצה את טובתי, עצם הידיעה עצמה כבר מקטינה את החרדה. אני מרגישה יותר טוב עם המצב של החוסר אונים שהוא בעדינו, שאפשר להשאר בו… הידיעה הזו נתנה איזשהי בהירות והרגשת בטחון. עם חלק מהכלים שיותר התחברתי אליהם יותר קל לי לעבוד איתם בצורה שאינה מחייבת שאהיה ממש מודעת. יחד עם זאת יש עדיין כלים שאני רוצה לתרגל אותם ולהשתפשף איתם.”

****

“זו הפעם הראשונה בחיים שלי שאני יודע שמה שעובר עלי זה חרדה. למדתי לזהות את הבעיה. קודם לכן זה לא היה מוגדר אצלי כחרדה. ידעתי שיש לי סטרס, ולא פרשתי את זה כחרדה. אז הבנתי את ההגדרה של חרדה ואח”כ מאיפה היא באה. הצלחתי להבין מה הגורם, ומה גורם לי לחרדה, אילו דברים? ברגע שיש את הגורם אז לפעמים אפשר להתמודד, לפעמים אני מצליח, ולפעמים שזה כואב מאוד זה יותר קשה. אבל עם הכלים שקבלנו בסדנה אפשר קודם לזהות את החרדה איך שהיא מתחילה, שזה מאוד חשוב, ועם תרגול וזמן, לדעת איך לא להרגיש את זה כך, איך לא להרגיש חרדה, ואיך להמשיך כמו שצריך.”

****

“לא היו לי הרבה ציפיות מבחינת זה שזו סדנה עם משתתפים נוספים ולא אחד על אחד, וזה כן יצר את הדבר המיוחד של לשמוע עוד אנשים ולקבל פרספקטיבה על עצמי…”

****

“חרדה מהי? בסך הכל עוד נקודת אור שבאה להאיר ולהעיר אותי ואת נפשי במצב שבו אני נמצאת. לפני הסדנה החרדה היתה קשה עבורי, כעסתי עליה, הרגשתי מאוכזבת מעצמי, שנכשלתי. חרדה מבחינתי היתה קורבנות, כעס ואכזבה.
אחרי הסדנה, [חרדה עבורי זה להיות נאמנה לעצמי, התעוררות, תזכורת לנשום, תזכורת לשחרר שליטה, תזכורת רגע לעצור להתבונן פנימה והחוצה. תזכורת שיש מציאות והיא לא אחת אלא היא תמיד משתנה. אחרי הסדנה יש לי תקשורת ושיחה פתוחה עם החרדה.”

****

קישור לסדנה “לשחרר את החרדה מחיינו