"מפגש המזלות"

במהלך הלמידה שלי את נושא ההוצאה לאור של ספר, זכיתי להיפגש עם הסופרת ורד מוסינזון. בסוף הפגישה ורד נתנה לי מתנה את ספרה "מפגש המזלות".

הספר התחיל בלמידה משותפת של ורד עם אחותה, הסופרת דבורה עומר, ועם בתה של ורד את נושא האסטרולוגיה. בהמשך, מתוך החוויה והידע שורד קיבלה נוצר הספר "מפגש המזלות".

ב"מפגש המזלות" נערכת חקירה של מצב בני האדם בעולמנו מתוך הסתכלות דרך האפיון של 12 המזלות. התבוננות זו מאפשרת ראייה של פרטים רבים בבני האדם, מהותם, מעשיהם ומה שמניע אותם, מה אינו מאוזן ומה יכול לאזן ואת מה.

אני חוויתי את האופן שבו הספר כתוב כאהבה לבני האדם, לחוזקותיהם  ולחולשותיהם, מה שאפשר להתבוננות הזו להיכנס גם לתוך לבי שלי. אהבתי את הדרך שבה ורד מציגה את האפיונים השונים של בני האדם בתוך אירועי חיים ומערכות יחסים, שכולנו מכירים מחיי היום-יום.

האופן שבו חיברה ורד את נושא המזלות לאנושיות ריתק אותי ואפשר לי לזרום עם הסיפור למקומות שנשארו איתי הרבה אחרי שסיימתי את קריאתו. הספר מתבונן על השונות בין בני האדם, על שפע התכונות האנושיות, ומחפש דרך לאפשר לנו לחיות יחד בתוך השפע הזה.

כמטפלת זוגית, הנושא של חיים יחד עם אדם נוסף ועם השונות בין בני הזוג מאוד קרוב אליי. עם זאת, כל אחד יכול להפיק ממנו הרבה, כל מה שדרוש הוא אהבה לספרים וסקרנות.