תגובות

תגובה לתהליך ריפוי אישי עם גבר רגיש מאוד

“כשהגעתי אלייך חייתי חיים מאוד סוערים מבפנים שהפריעו לי לחיות את חיי בעולם. לא ידעתי לפרש את התגובות הרגשיות שלי, את רכבת ההרים הרגשית שחוויתי, את הסערות הרגשיות והמערבולות. הן הכבידו על חיי וחסמו אותם.

בעקבות התהליך שעברתי אצלך למדתי לאהוב את הרגשות שלי, להתיידד איתם ובמקום להיבהל מהם, למדתי להיעזר בהם כדי לבנות לי את החיים שאני רוצה.”

תוצאות הטיפול שלי עם איריס סובינסקי

הריפוי הראשון שקיבלתי ממך – הריפוי לילדה הפנימית ולכל החלקים השונים בנפש היה עוצמתי ועל אף שעברתי לא מעט תהליכים, בהחלט אוכל לומר שהיה זה אחד מהיותר עוצמתיים. זה הרגיש כאילו את כמעט לא נוכחת. אמרת משפטים פשוטים, שאלות פשוטות, אך בתוכי חשתי סערה וריפוי אדירים. הרגשתי שאת ואני עדות לדרך שבה הנפש מרפאה את עצמה. בתום התהליך הייתי כמעט רדומה והרגשתי את התנועות של הנפש, של התת-מודע. איך הדברים העמוקים מסתדרים ומארגנים את עצמם לסדר מועיל יותר, בריא יותר. תחושה אדירה!

בהמשך התהליך למדתי ממך לשוחח עם חלקי הנפש השונים ולעשות גישור ושלום ביניהם, מה שבעצם עוזר להתקדמות נינוחה יותר בחיים, התקדמות ללא מאמץ. למדתי לעשות גישור קבוע בין החלק הזכרי והנקבי שבתוכי ולראות כיצד באורח פלא זה גולש החוצה ומשפיע על כל הסביבה שלי!

תרגלתי את מה שהצעת לי ומבלי שזה ייקח זמן רב מדי או מאמץ גדול, ראיתי כיצד הדברים נפתרים.

בשיחות שלנו, נתת לי פרספקטיבות חדשות, רעננות, מנקודת מבט של “אשת חוכמה” על מה שקורה בחיי. הן עזרו לי לקבל ולהכיל הרבה דברים בתוכי ומחוצה לי.

כל כך שמחה שיצא לי להכיר את גישתך המופלאה! חלקים ממנה כבר מיישמת בטיפולים

תגובה לתהליך של אימון מעמקים וזוגיות הרמונית

“במהלך השבוע שאחרי המפגש שלנו, הבנתי מי הקולות שאני שומעת בתוכי, הקול הדואג, המפחד, מי צועק ממני . פתאום הכל נהיה ברור וידעתי מי ואיך תרגיע תחבק תייעץ תקבל החלטות ומי תפעל מתוכי. תודה!

אחרי מפגש הגברי והנשי, הזוגיות שבתוכי והזוגיות ביני לבין בן זוגי בחיים קיבלו מקום. הפרדה ברורה שהובילה לחיבור וקירבה שלא חווינו ב25 שנות נישואינו. תודה”

תגובה להרצאה על החרדה

“תודה על הרצאה מרתקת

ששפכה לי אור על הנושא והייתה לי מאד משמעותית

עד לפני תקופה כלל לא ידעתי שאני סובלת מחרדה

והיום מבינה עד כמה שנים אחור החרדה הולכת איתי

תגובות משתתפים לסדנה “לשחרר את החרדה מחיינו”

“החרדה עבורי נחווית ביום יום בקטן, חרדה כרונית מעומס, לחץ וריבוי משימות…  לא התקפי ענק אלא משהו סטטי כמעט שמשפיע ומבזבז לי את האנרגיה החיונית. היה מרתק עבורי להבין את המנגנון של החרדה ומה היא בעצם רוצה ממני. איך היא בעצם מנסה לעזור לי להיות נאמנה לעצמי, איך היא מנסה לבעוט בי שאסדר לעצמי את החיים בדרך הרמונית יותר אלי, למי שאני. הסדנה נתנה לי הסתכלות והבנה אחרת, יחד עם ארגז כלים שאני יכולה תמיד לשלוף ולתרגל על אמת בזמן המתאים לכך.”

“עצם הידיעה שחרדה שומרת עלי, שהיא רוצה את טובתי, עצם הידיעה עצמה כבר מקטינה את החרדה. אני מרגישה יותר טוב עם המצב של החוסר אונים שהוא בעדינו, שאפשר להשאר בו… הידיעה הזו נתנה איזשהי בהירות והרגשת בטחון. עם חלק מהכלים שיותר התחברתי אליהם יותר קל לי לעבוד איתם בצורה שאינה מחייבת שאהיה ממש מודעת. יחד עם זאת יש עדיין כלים שאני רוצה לתרגל אותם ולהשתפשף איתם.”

“זו הפעם הראשונה בחיים שלי שאני יודע שמה שעובר עלי זה חרדה. למדתי לזהות את הבעיה. קודם לכן זה לא היה מוגדר אצלי כחרדה. ידעתי שיש לי סטרס, ולא פרשתי את זה כחרדה. אז הבנתי את ההגדרה של חרדה ואח”כ מאיפה היא באה. הצלחתי להבין מה הגורם, ומה גורם לי לחרדה, אילו דברים? ברגע שיש את הגורם אז לפעמים אפשר להתמודד, לפעמים אני מצליח, ולפעמים שזה כואב מאוד זה יותר קשה. אבל עם הכלים שקבלנו בסדנה אפשר קודם לזהות את החרדה איך שהיא מתחילה, שזה מאוד חשוב, ועם תרגול וזמן, לדעת איך לא להרגיש את זה כך, איך לא להרגיש חרדה, ואיך להמשיך כמו שצריך.”

“לא היו לי הרבה ציפיות מבחינת זה שזו סדנה עם משתתפים נוספים ולא אחד על אחד, וזה כן יצר את הדבר המיוחד של לשמוע עוד אנשים ולקבל פרספקטיבה על עצמי…”

“חרדה מהי? בסך הכל עוד נקודת אור שבאה להאיר ולהעיר אותי ואת נפשי במצב שבו אני נמצאת. לפני הסדנה החרדה היתה קשה עבורי, כעסתי עליה, הרגשתי מאוכזבת מעצמי, שנכשלתי. חרדה מבחינתי היתה קורבנות, כעס ואכזבה.
אחרי הסדנה, [חרדה עבורי זה להיות נאמנה לעצמי, התעוררות, תזכורת לנשום, תזכורת לשחרר שליטה, תזכורת רגע לעצור להתבונן פנימה והחוצה. תזכורת שיש מציאות והיא לא אחת אלא היא תמיד משתנה. אחרי הסדנה יש לי תקשורת ושיחה פתוחה עם החרדה.”

קישור לסדנה “לשחרר את החרדה מחיינו

תגובת חמנייה להרצאה על החרדה

“את מאלפת, כתמיד (ואני ממש לא נוהגת להשתמש במושג הזה…)

זה מענין שבדיוק היום, ממש היום וגם אתמול, הרגשתי בתוך מצב של לחץ

שזיהיתי שהוא לא נובע ממני ויכולתי לזהות גם שאני יכולה לבחור להתמודד – יחד עם זאת שזה היה ממש. לא פשוט ולא קל ולא נעים – ובסופו של יום גם להיפרד מהלחץ הזה, לשחרר אותו.

אני מזהה עכשיו, אחרי שהאזנתי לך, שזה כנראה כמו חרדה קטנה.

ואיזה יופי שיכולתי לזהות….

יהיה מסקרן להשתתף במעבדה שלך….”

תגובה להרצאה על אנשים רגישים מאוד

“בהרצאה בשבוע האחרון נפל לי סוף סוף האסימון – שאני אדם רגיש מאוד, ושבאמת יש כזה דבר. שנים לפני כן איריס אמרה לי זאת כבר, ובעצתה גם רכשתי את הספר “אדם רגיש מאוד” מאת דר’ איליין ארון, אבל זה לא נתפס לי אז. כנראה רק היום אני מכונה לקבל זאת. כבר במהלך ההרצאה של איריס מילאתי את השאלון האונלייני ואכן – אני עונה על מרב המאפיינים של אדם רגיש מאוד.

זה מסביר לי המון. מסביר לי למה אני חווה תשישות ועומס תמידיים. זה מסביר את הלכאורה ביישנית ומופנמת שאני (לא!), זה מסביר את האופן “האיטי” והזהיר שבו אני אוהבת לפעול, את ההשפעה הגדולה של רגשות האנשים סביבי עלי. איריס קוראת לזה מתנה מאתגרת. אני כעת מוכנה לקבל את המתנה וללמוד את הדרכים בעזרתן אוכל לנטרל את עוררות היתר שגורמת לי להצפה, ואיך לנצל את התכונות האלה לטובתי ולטובת האנשים סביבי. איזו הקלה!”

תגובה לתהליך ריפוי אישי עם גבר רגיש מאוד

“בשנים האחרונות נוכחתי לדעת עד כמה העולם הרגשי אצלי עוצמתי מאוד סוער ושונה משל אנשים אחרים וזאת מבלי שהבנתי מדוע וכיצד ניתן להתמודד עם הנושא, מה שהותיר אותי פעמים רבות חסר אונים ומתוסכל כל פעם שקורה אירוע שמציף אותי רגשית בעבודה, בזוגיות, ובחיים בכלל.

לאחרונה התוודעתי לכך שאני אדם רגיש מאוד ושהחוויות שאני חווה קשורות לכך והגעתי אלייך לתהליך אישי.

כבן אדם רגיש מאוד בעצמך, תחילה הרגעת אותי ואמרת לי שכל התחושות הללו שאני חווה הן נורמליות.

התהליך שעברתי איתך גרם לי קודם כל לקבל את עצמי כבן אדם רגיש מאוד ולהרגיש שלם ובטוח עם זה, למצוא דרכים למתן את התגובות הרגשיות שלי, לא לחשוש מלהביע רגשות (גם במלוא עוצמתן) ו”למחוק” בכך את האופי שלי אלא להיפך – להתאים את העולם החיצוני אליי.

בזכותך למדתי לאהוב יותר להרגיש, להתרגש ולרגש אנשים אחרים ולא לוותר בשום פנים ואופן על כך- מאחר וזו מהותנו כאנשים רגישים מאוד ואם נתעלם מכך הרי שאנו לא אמיתיים עם עצמנו ועם כל העולם שבחוץ.

תודה רבה לך על העזרה, ההקשבה והנכונות לסייע בכל התהליך”

תגובה להרצאה “אנשים רגישים מאוד”

” רציתי לומר לך שהקשבתי עכשיו להרצאתך על אנשים רגישים מאוד ורציתי לומר לך תודה מכל הלב! 

התלבטתי באם אני שייכת לקבוצה אז לפי השאלון מסתבר שכן. הבנתי, שבמשך השנים כנראה סיגלתי לעצמי אסטרטגיות שונות ועוגנים ששמרו עלי וסדר היום המובנה שלי מגן עלי.  אני בהחלט נהנית ממתנות היצירתיות והרצון הבלתי נלאה להתפתחות מכל הזוויות האפשריות ורואה בהרצאות שלך עוד נדבך לצמוח ולהתפתח.

אז ממש תודה איריס על ההרצאה הכל כך חשובה הזאת! אמשיך כמובן ואשמע הרצאות נוספות”

תגובה להרצאה על החמלה

“צפיתי בהרצאה והחכמתי

ושוב משהו בדברים שלך גורם לי לחזור לנשום חלק

מרגיע ומחזיר פנימה ומדייק מאוד

אז עוד תודה”

תגובה להרצאה על החמלה

“עדיין מהדהדת את ההרצאה שלך בנושא חמלה שנהניתי ולמדתי ממנה הרבה אז הזדמנות להגיד לך תודה על כך”

תגובה להרצאה על החרדה

להודות לך על ההרצאה המהממת! אין פה מה לומר, עשית עבודה ענקית לטובת כל האנושות וכמובן במיוחד לטובתנו פה בארץ, במשפחה ובין החברים.

התובנות פנטסטיות ובעלות חשיבות קריטית לחיים הרמוניים ולבריאות. ההרצאה עצמה מרפאת מאד!

מילאת אותי שמחה!

המלצה על שיטת העבודה של איריס סובינסקי

הגעתי לאיריס כשבתוכי מתחוללת סופה רגשית מאוד גדולה. הגעתי בתחושה שגוף ורוח מנסים להתחבר ולא מצליחים , תחושה מתסכלת מאוד והדבר השליך על רוב התחומים בחיי לרבות זוגיות . למדתי לראות באמצעות איריס את כל החלקים שמרכיבים אותי כאדם כאישה כאמא תוך כדי הבנת המהות של מה זה להיות אדם רגיש מאוד. והכרה בעובדה  שהנני כזאת.

החוויה הטיפולית שאיריס מעבירה על פי מודל ייחודי שפתחה  מאפשרת חיבור לכל החלקים שמרכיבים אותנו כבני אדם , הכרה בתפקיד הייחודי של כל אחד חיבורם מחדש להנעת פעולה שיוצרת את הסינרגיה הנכונה לחיות חיים מלאים, שלווים ומדויקים יותר.

 

תגובות להרצאה על החרדה

” אינטואיטיבית מרגישה שחמלה עשויה להקל על חרדה ”

” ההרצאה שלך על חרדה הייתה ממש מאירת עיניים ומאד משמעותית עבורי ואשמח להעמיק בהבנה ובעיבוד של החומרים האלה “

שמי דבי הוניגמן, מאמנת בשיטה זוגיות הרמונית

אני ילידת 1948, נשואה + 2.

אני מאמנת אישית בשיטת עוצמת ההוויה ומאמנת זוגית בשיטה זוגיות הרמונית.

במשך 27 שנים עסקתי בתחומי הניהול בחברה ממשלתית, בשנים האחרונות אני נמצאת בתהליכי מודעות ומאמנת בשיטות ריפוי הוליסטות.

התחלתי את דרך הצמיחה שלי בלימודי הנחית קבוצות במכון אדלר. במהלך שבע שנים אני מעמיקה את התפתחותי באימון צמוד סדנאות ב”משכן בשביל הנשמה”, בניהולה של הפסיכולוגית ליאה ארד ובמקביל מאמנת מאמנים, קולגות ותומכת במאמנים צעירים בתחילת דרכם.

בכל התקופה אני מאמנת אימון אישי אנשים הבוחרים להכניס שיפור בחייהם. בשנה האחרונה למדתי לאמן בשיטה זוגיות הרמונית בניהולה של איריס סובינסקי יוצרת השיטה, ומאמנת ליצירת איזון פנימי הרמוני בתוכינו.

הדרך בה בחרתי הובילה אותי אל המקומות המדויקים והשמחים שבתוכי, אלה מחזקים ומשפרים את מערכות היחסים שלי עם הסובבים אותי עם עצמי ואני נהנית מהצמיחה ההרמונית האישית שלי. דרך אימון זו מאפשרת לי לחוות שמחה רבה מהתפתחותם של מתאמנים הבוחרים ומוכנים לעשות עימי את דרכם לצמיחה דרך האיזון הפנימי ולחזק את הזוגיות שלהם בהרמוניה.

השתתפה במיני סדנה בספטמבר 2010

“למיני סדנת זוגיות הרמונית הגעתי כואבת ובתחושת כישלון הזוגיות, במפגש הראשון הבנתי את משמעות לקיחת האחריות אליי ושחרור בן זוגי מהביקורת הגדולה, מתוך הכניסה לתוכי. במפגש השני כבר הרמתי טלפון וקבעתי לנו פגישת ייעוץ זוגי, במפגש השלישי פשוט יצאתי לדרך, מלווה בצידה מזינה ובתמצית פרחי בך, אשר ליוותה את המשך דרכי, ובמקום בו שחררתי את בן זוגי מהביקורת הוא מיד מצא עבודה ובדיוק בתחום בו רצה לעסוק.  מברכת על תהליך מדויק ומאוד משמעותי בחיי. בכל רגע חשתי את הדיוק הרגיש שלך, נוגע בי בטיפות אור, המשכת לגעת בי גם אחרי הסדנא הכול כך משמעותית וכל כך מחברת פנימה והחוצה. הוספת עוד צבע לחיי. זוהי אחת הפעמים הבודדות שהגעתי להבנה ויישום מהלב בקלות, סוף סוף יציאה מדפוס של צמיחה מתוך קושי.
תודה על הקלילות שהכנסת לריקוד חיי, תודה על הצבע, מברכת על כל שיעור שמגיע ומבינה את חשיבות האתגרים. מקשיבה לקולות מסביב ומאפשרת גם לדיסוננס להיות.  החזרת אותי לשביל באהבת עולם”

קארן א. השתתפה בסדנה “בדרך לזוגיות הרמונית” בפברואר 2010

“השינויים שחלו בזוגיות: יש יותר דו-שיח על דברים מציקים פחות כעס יותר קירבה חופש רכות פחות פחד לאובדן פתיחות במקרים מסוימים חשיבה משותפת, הרבה יחד נינוח חופשי זורם יש יותר מקום לאינדיבידואל יש יותר קירבה רצון להישאר ביחד ביטחון , אני יותר סומכת על הצד השני חופש בחירה שקט שלווה, דברים מסתדרים.
העתיד: תמיד להביא משהו חדש אנרגיה חדשה ולפני הכול לבדוק מה המצב, בפנים מה אומר הפן הנשי ומה אומר הפן הגברי איזה דו שיח מתקיים בניהם, מה ההחלטה ומה לקחת החוצה לעולם. להשתדל לבחור איך להגיב במצבים שונים לפתוח יותר אופציות כדי להרחיב את הבחירה.”

על המיני סדנה

“שלושה מפגשים שמאפשרים הכרות מרתקת ומרגשת עם נושא הזוגיות ממקום חדש, ממקום מאפשר, מתנה ענקית לחיים, להגשמה וליצירת זוגיות והרמוניה – הן בתוכנו, הן מול בני זוגנו והן מול העולם”

אייל עוז מאמן בשיטה זוגיות הרמונית

הגעתי לקורס מאמנים של השיטה זוגיות הרמונית משלוש סיבות עיקריות:

האחת, המשך התפתחות אישית בכל הקשור לזוגיות, נושא שמעסיק אותי מדי יום ונוגע בי.

השנייה, התפתחות מקצועית, מעצם עיסוקי כעורך דין בתחום המעמד האישי.

השלישית, מסע עם איריס המדהימה.

לא כל כך ידעתי אל מה אני נכנס. חשבתי שהמדובר בקורס של בינו לבינה באופן המופשט של הדברים (עד כמה שבינו לבינה יכול להיות מופשט).

לאט לאט הבנתי שהעניין שונה לחלוטין.

מסע הזוגיות ההרמונית הינו מסע עמוק, מיוחד ושונה מכל מה שהכרתי עד כה. אם עד כה הייתי בשלב בהתפתחות האישית של שלי – שלך, הפרדות, השלכות עכשיו עליתי שלב נוסף בדרגות ההתפתחות
ל- “הכל שלי”, “הכל בתוכי”, לזוגיות הקיימת והמתנהלת בתוכי בין החלקים הפנימיים שלי, הגברי והנשי, כאשר כל “העבודה” היא עבודה פנימית בתוכי ושלי.

אני לומד אט אט להבין שבתוכי, כמו אצל כולם, קיימים ומתנהלים שני חלקים: גברי ונשי.

אני לומד מהם חלקים אלה, מהם המאפיינים שלהם.

אני לומד לזהות מי מהחלקים דומיננטי ומי מוחלש.

אני לומד על מודל הזוגיות שלי ושל הוריי.

אני לומד כיצד להתמודד עם חלקים אלה.

אני לומד איך ליצור דו שיח בין החלקים.

אני לומד איך לאזן ביניהם.

בת הזוג/בן הזוג אינו אלא מראה לפנימיות שבתוכי.
מראה לגברי שבתוכי, מראה לנשי שבתוכי ופתאום הכל יותר קל ופשוט אבל עם זאת יותר קשה ומורכב.

אין כבר מקום להאשמות, לכעס, לזעם על בן הזוג – בן הזוג בסך הכל משקף לי נאמנה את ההתנהלות הפנימית שבתוכי. ובמקום לכעוס, להתעצבן, פשוט להגיד לבן הזוג תודה :

תודה שאתה נמצא איתי;

תודה על השיעורים שאתה מסכים/מתנדב להעביר לי;

תודה על ההתפתחות האישית שאני חווה בעזרתך;

תודה על שיקוף הפנימיות שלי.

וברגע שכך הם פני הדברים אז WOW!

 

אני מתבונן על עצמי ממקום אחר, התפיסה וההבנות משתנות, מצטרפים כלים נוספים, רבי עוצמה ומהות. הזוגיות היום נראית אחרת, החיים נראים אחרת.

אני עורך שיחות פנימיות בין חלקי השונים שבתוכי.

אני עורך שיחות פנימיות בין חלקי השונים שבחיצוני, עם בת/בן הזוג שלי.

אני מתפתח, אני מאושר יותר.

ערן מאירי מאמן בשיטה זוגיות הרמונית

“בעיני הדרך והשיטה מדויקת ומדהימה, מביאה …, התפתחות, איזון, הרמוניה ועוד המון דברים. שיטה עוצמתית ומדויקת שמייצרת שינויים אמיתיים בחיי היום יום, בהגשמה האישית ובחוויה הזוגית.”

ענת שומרוני מאמנת בשיטה זוגיות הרמונית

“בשנים האחרונות מעסיק אותי וכואב לי משבר הזוגיות בעולם. ביעוד שלי ראיתי שריפוי בתחום זה הינו חלק מההגשמה שלי והנה נזדמן לי לחוות את השיטה זוגיות הרמונית בקורס מאמני זוגיות הרמונית, בו הבנתי טוב יותר את חשיבות קיום הזוגיות בעולם הרוחני ומשם להגשמה.
בקורס חווינו, כניסה פנימה –יציאה החוצה, בדיקת התפקידים ויצירת שינוי היכן שלא מאוזן, את הגברי שאחראי על העשייה בחיים – את הנשי שמחובר לנשמה, לריפוי ולהגשמה ומה שביניהם עד ליצירת תקשורת, win-win, איזון וחופש …. כל אלו ועוד אפשרו לי להיות במקום טוב יותר עם עצמי בכל מע’ יחסים וכמובן כמאמנת !
משהו אחר וחדש התאפשר ביחסים ובזוגיות אצלי ואצל המתאמנים שלי, הגברי והנשי השמיעו את קולותיהם, בדקנו מה קורה שם ומה הם צריכים ומשם לאיזון ולהסכמה על הדרך. מתוך השקט הפנימי הגיע החופש הפנימי שמאפשר להתפתח ללא הפרעה מבחוץ, עד שמתאפשר להיות בדיוק מי שאנו בוחרים להיות כדי שנוכל להגיע להגשמה ולייעוד.
איריס, ההנחיה שלך הייתה מדויקת, ממוקדת ושלמה, פתוחה וחופשית, מאוזנת בין לימוד, חיבור ותרגול, ובכך אפשרת לי מצד אחד לצמוח בדרכי ומצד שני היית מספיק נחושה להטמיע את השיטה ואת הכלים שלה ועל כל אלו תודה גדולה.”

ענת א. השתתפה במיני סדנה בספטמבר 2010

“אני השתתפתי במיני סדנה הזאת, 3 מפגשים חווייתיים מאוד שמאפשרים הסתכלות חדשה, מרעננת ועוצמתית בכל נושא הזוגיות. בזמן כל כך קצת אפשר לגדול בגדול”

“סדנה מדהימה !!! מדויקת, עמוקה, מעניינת וממש אבל ממש מייצרת שינוי ! מאוד ממליצה לחוות אותה יחד עם בני הזוג. פשוט נפעמת מהיצירה הזו”