גברים

"זכר ונקבה ברא אותם" (בראשית, א כ"ז)

ילדה, שגדלה ורוצה להיות אישה, תהפוך לאישה וגם בעתיד יהיה ברור לה שכזו היא – אישה. בניגוד להתפתחות הטבעית אצל רוב הילדות, ילד, אם ירצה, יהפוך בבגרותו לגבר, אבל הדרך שיעשה לא תמיד תתהווה באופן טבעי. אם זה בהשפעת הסביבה הקרובה ואם בגלל התרבות, לא כל הגברים מרגישים גברים. גברים רבים מרגישים צורך להוכיח שהם גברים.

נגן וידאו

הבעיה היא שברגע שגבר צריך להוכיח את גבריותו, הוא נהיה תלוי באלו שמאשרים אותה והוא מוכרח לפעול לפי אמות המידה שלהם ולא של עצמו. כך נוצרת מציאות שבה גברים מוצאים את עצמם עושים פעולות שאולי לא היו רוצים לעשות, פעולות שאף פוגעות בשלמות הפנימית שלהם וביכולת שלהם להתחבר לאמת שלהם. מצב כזה, שבו אדם אינו חי על פי האמת הפנימית שלו, מרחיק אותו מעצמו וקורע אותו מבפנים, מחליש אותו ואף עלול לגרום לו חרדה.

כל אדם נולד עם שפע של איכויות שעומדות לרשותו במהלך חייו. ככלל, נשים נהנות מאוד מהאיכויות שלהן, והן אינן חשות בתוכן מגבלות כשהן משתמשות בהן. על גברים, לעומת זאת, חלים כללים אחרים. מה שנחשב "נשי" או “לא גברי”, אסור לגבר בעיני גברים אחרים; שימוש שגבר יעשה באיכויות "לא גבריות", למשל, ברכות, בהקשבה, באיסוף מידע רב לפני ביצוע החלטה וכדומה, ייחשב להתנהגות נשית ויפגע בתדמית הגברית שלו, ולכן גברים רבים נאלצים לצמצם את היכולות שבהן מותר להם להשתמש.

כל אלה הן אקסיומות שמשבשות את חיי הגברים וגורמות להם לחיות חיים שנופלים מפוטנציאל החיים שאיתו נולדו. חלק מהיכולות "האסורות" על גברים אף מכשילות אותם במערכות היחסים שלהם עם הנשים בעולמם. לדוגמה, יכולת ההקשבה לנשים וחיבור הלב לרגשות של נשים, הן תכונות בסיסיות שבלעדיהן אין לגברים סיכוי ליצור קשר אוהב וארוך טווח.

אז מי וכיצד ניתן לעזור לגברים שמרגישים מנוונים ולא מחוברים לעצמם, שאינם מצליחים ליצור קשר עמוק עם אישה?

התשובה היא, קודם כל, הם עצמם. הם יעזרו לעצמם ברגע שיחליטו שדי. די לבגוד באמת שלהם כדי להיחשב גברים בעיני הגברים סביבם. לא עוד לצמצם את עצמם כדי לקבל אישור מגברים אחרים. די לנתק את עצמם מנשים ומאהבה.

בנוסף, יש דרכים רבות שעומדות לרשותי כדי לסייע בתהליך הזה, כולן נעזרות בחיבור אל החלקים הפנימיים בנפש על מנת לחשוף את האמת הפנימית ולהתחבר מחדש ליכולות שהוסתרו והודחקו. יש באמתחתי כלים מגוונים לעשות זאת: "אימון מעמקים", "זוגיות הרמונית", ריפוי טראומות, "שחרור מחרדה", שחרור חסימות רגשיות ועוד כלים שאספתי ואשמח להשתמש בהם כדי לקדם גברים שבוחרים בעצמם.

אני מאמינה שלכל אדם מגיע להיות מי שהוא בשלמותו ושאין מי שרשאי להפריד בין האדם לעצמו.

לגבר כזה, שיחליט לבחור בחיים באמת, אני יכולה לעזור למצוא את הדרך חזרה לעצמו, ליכולות שלו ולאהבה.

 

מידע נוסף בנושא ניתן למצוא באתר: