מהי המשמעות של התנגשות בין בני זוג

קטגוריות: התפתחות  זוגיות  

לכל אחד מבני הזוג יש את הצרכים שלו ואת מה שיגרום לו להרגיש שהוא פועל בעולם מתוך חוויית סיפוק. התנגשות קורית כאשר בני הזוג מאמינים שאין להם את החופש לפעול עם האמת שלהם, היושרה שלהם והאותנטיות שלהם כשהם ביחד. מצב זה עלול לקרות בגלל התלות שבני הזוג יצרו ביניהם במהלך חייהם המשותפים ובגלל תפיסות עולם שמונעות מהם לחפש את הדרך שתאפשר מקום מלא לאינדיבידואליות של כל אחד מהם.

בחיי האישיים, ההגשמה של בן זוגי כללה נסיעות מרובות שהיה לי קשה להכיל, אולם האפשרות שהוא לא יגשים את עצמו הפריעה לי יותר. ככל שאפשרתי לו לחיות את חייו המלאים, כך גם אני, בחיי שלי, קיבלתי את החופש ואת האפשרות להיות בדיוק מי שאני. מה שאפשרתי לו, העניק לי את הכוח לקחת לעצמי בדיוק את מה שמתאים לי. ההפתעה שקיבלתי בתמורה הייתה: חיים משותפים מלאי אהבה ופרגון, הרבה מעבר למה שחלמתי או ידעתי שאפשרי.   

כדי להגיע לחיים כאלו, חשוב שנכיר ברעיון שאין סתירה בין האושר האישי והאושר הזוגי ונמשיך לשחרר את עצמנו לחיים שמתאימים לנו תוך כדי שחרור דומה של בן הזוג שלנו. במשך התהליך הזה חשוב להיות פתוחים ואותנטיים עם בן הזוג שלנו, כך שהשחרור יקרה מתוך שיתוף הדדי ושמירה על הקשר הזוגי. סקרנות גם היא תכונה שתורמת למהלך הזה.

נוסף על השאלות שכבר עלו, ושניתן למצוא אותן באתר, אני מזמינה אתכם לפנות אליי בכל נושא. את הפניות אפשר להעביר אליי דרך “צור קשר” באתר.

בחזרה לעמוד תשובות לשאלות