לפעמים מתעורר בנו צורך, שאיננו מעיזים לשתף בו את בן הזוג שלנו. מה מצב כזה מבקש מאיתנו?

קטגוריות: זוגיות  

הצרכים הבסיסיים שלנו הם נתון. אי-מילוי שלהם מסכן את בריאותנו הפיזית והנפשית וגם את הקשר עם בן הזוג שלנו. כשאנו חשים שחסר לנו משהו, עלינו לברר מהו הצורך הבסיסי שהוא מייצג ולהסכים לקחת אחריות על מילויו.

בהמשך, כדאי לנו לבדוק מיהו זה שאינו מאפשר לנו למלא אותו. האם הוא באמת בן זוגנו? הרי עוד לא שיתפנו אותו בצורך הזה. חשוב לנו, קודם כל, לבדוק: האם אנו מוכנים להרשות לעצמנו למלא את הצורך הזה? אולי אנחנו משליכים על בן הזוג שלנו משהו שבכלל בא מאיתנו?

גם אם בעבר חווינו תגובות שליליות מבן הזוג שלנו, ייתכן שהשינוי שאנו עוברים בחיינו יביא איתו אפשרות לקבל תשובה אחרת מבן זוגנו בנוגע לצרכים שלנו היום.

ייתכן גם שהגיע הזמן שבו ניקח את האחריות על הצרכים הבסיסיים שלנו ונציג לבן זוגנו את הצורך שלנו יחד עם הודעה על כך שמעכשיו אנו אלו שאחראים על עצמנו ועל איכות החיים שלנו, ולכן עלינו למלא את הצרכים הבסיסיים שלנו.

ייתכן שהחלטה כזו תפתח פתח לדיון גם על האחריות של בן הזוג שלנו למילוי הצרכים שלו. זה עשוי להיות מאתגר ואולי מפחיד ויחד עם זאת זהו שלב של ריפוי הזוגיות והוא מבורך.

נוסף על השאלות שכבר עלו, ושניתן למצוא אותן באתר, אני מזמינה אתכם לפנות אליי בכל נושא. את הפניות אפשר להעביר אליי דרך “צור קשר” באתר.

בחזרה לעמוד תשובות לשאלות