לפעמים אנו מרגישים כעס עצום על בן הזוג שלנו. ברגעים כאלו אנו עלולים לשכוח למה אנחנו חיים ביחד. מה ניתן לעשות ברגע כזה, כדי שהכעס שלנו יקדם אותנו ואת הזוגיות שלנו ולא יגרום נזקים מיותרים?

קטגוריות: זוגיות  

הכעס הוא רגש ולכן הוא, בעצם, עובדה. אין להתווכח עם קיומו, אבל יש מה להרוויח ממנו. תפקידו של הכעס הוא להסב את תשומת לבנו למשהו שאינו נכון לנו, ואולי אף לא מוסרי בעינינו, ולכן חשוב שנקשיב לו. לכעס, כמו לכל הרגשות שלנו, יש תפקיד והוא בא לעזור לנו לדייק את החיים שלנו. דבר זה יוכל לקרות רק אם נקשיב לו, ועדיף כמה שיותר מהר.

אם לא נקשיב לכעס שלנו, הוא יתגבר, יצטבר ויהפוך להרסני. הכעס אמנם מצביע על משהו שלא נכון לנו, אבל אינו מגדיר מה לעשות בנושא או איך – זאת עלינו למצוא בעצמנו.

כדי שהכעס יביא לנו תועלת, אנו נרצה לבדוק מהו המסר שלו ולמצוא דרך להעביר את המסר הזה באופן כזה, שבן או בת הזוג שלנו יוכלו לשמוע אותו. ככל שנקשיב לכעס ונדייק את המסר שלו, כך הוא יועיל יותר לחיינו ולזוגיות שלנו.

כשאנו חשים כעס, פעמים רבות הוא משתלט עלינו, בעיקר אם לא הקשבנו לו בזמן, כשהוא רק בתחילתו. כשהכעס כבר משתלט עלינו, הלב שלנו נסגר ולא נוכל להרגיש כמעט שום רגש אחר, והכי חשוב – לא נוכל להרגיש אהבה.

העובדה שהלב סגור אין משמעה שהאהבה נעלמה, אלא רק שקשה לנו לחוש אותה כעת. אם נצליח לזכור זאת כשאנו כועסים, נוכל להתנהל באופן יותר מאוזן ולקדם את הזוגיות שלנו יותר.

פעמים רבות אנו אומרים לילדים שלנו שגם כשאנו כועסים עליהם, אנו אוהבים אותם. גם בזוגיות זה כך. אם בן או בת הזוג שלנו יוכלו לעזור לנו לזכור זאת כשאנו חשים כעס, הם יסייעו לנו להתנהל ברגע זה באופן יותר מדויק.

נוסף על השאלות שכבר עלו, ושניתן למצוא אותן באתר, אני מזמינה אתכם לפנות אליי בכל נושא. את הפניות אפשר להעביר אליי דרך “צור קשר” באתר.

בחזרה לעמוד תשובות לשאלות