גברים

פעולות של מצב חירום

לאורך שנים רבות אני מלווה ומוטרדת ממצב יחסי הגברים והנשים בעולם ועכשיו זה כבר בלתי נסבל!!! עכשיו לא מדובר רק ביחסים בין המינים אלא גם במצב של הגברים!

ההיסטוריה של היחסים בין נשים וגברים קלקלה לכולנו. כבר 120 שנה שהנשים פועלות ונלחמות כדי לשנות את צביון היחסים בחברה במטרה לחיות חיים מלאים פה על פני האדמה הזאת, חיים שנותנים מקום ומכבדים את מי שאנחנו – והמאבק עוד לא נגמר.

עד לא מזמן, על פני השטח נראה היה לי שהגברים, לעומת הנשים, חיים את החיים שמתאימים להם. בזמן האחרון אני מנהלת הרבה שיחות עם גברים על הנושא הזה. אני לא יודעת לומר מתי זה התחיל להשתנות, אבל להרבה גברים זו לא המציאות. נראה שהעולם עשה כל מה שהוא יכול כדי להפריד את הגבר מעצמו ומכוחותיו האמיתיים. העולם עשה הכל כדי לאפשר למעטים לנצל את כוחותיהם של גברים רבים.

אחת התוצאות היא שהרבה גברים מחוברים היטב לראש ומנותקים לגמרי משאר החלקים והכוחות שלהם. כיום תמונת מציאות זו נחשפת, ואני שומעת מגברים בשיחותיי איתם על חוויות של “אני מרגיש חלול”, “יש מחיצה בתוכי שמפרידה אותי ממני”, “אני תמיד אשם”, “אני לא גבר”, תחושות של ייאוש וחוסר אונים, ועכשיו כבר אי-אפשר יותר לשתוק.

מובן שלהיות אישה, בתוך מורכבות החיים כיום, לצד גבר כמתואר כאן, זה ממש לא קל. עם זאת, להיות גבר שרוצה לאהוב ולתת, אבל חושב רק עם הראש, בתוך החיים של היום ולצד הנשים של היום, כשמלווים אותו מיליון רגשות אשמה, זה קשה מאוד ואפילו מייאש.

אני מאמינה שאנחנו תמיד מצויים במהלך של שינוי ותמיד יש מה לעשות, וכי אנחנו הדור שיכול וצריך לחבר בין גברים לנשים וללמוד ביחד לחיות יותר טוב.

 

מה גברים צריכים בשביל להיות מאושרים?

כשאני עובדת עם אדם אחד, טבעי לי לשאול אותו: “מה אתה צריך?” אבל המחשבה שיש משהו מסוים שיהפוך קבוצה גדולה של אנשים למאושרים היא אחרת. האפשרות שיש דבר שיכול לגרום אושר למחצית האוכלוסייה – קבוצת הגברים בעולם – נראית מוזרה. אולי זה כך בגלל שאנו חיים בעולם של אינדיבידואלים.

עם זאת, השאלה “מה גברים צריכים בשביל להיות מאושרים?” מלווה אותי כל הזמן.

אם התרבות ניתקה את הגברים מהרגש, אז צריך לעזור להם להתחבר אליו מחדש; אם יש חלקים בגבר שלא קיבלו ביטוי בעולם, אז חשוב לתת להם מקום; אם גברים לא מבינים את מה שקורה להם בחיים, אז צריך לתת להם כלים כדי שיוכלו להבין; אם גברים מרגישים אשמים, אז צריך לברר אם יש בזה אמת, לבדוק במה הם אשמים בדיוק ואיך להשתחרר מהתחושה זו; אם גברים שמרגישים מיואשים, אז צריך לעזור להם ולתת להם יד.

היד שאני מושיטה תאפשר לגברים להתחבר למה שיש בתוכם ואין להם עדיין חיבור אליו. מה שהם צריכים כבר נמצא שם, לא צריך להמציא שום דבר, רק להנגיש ולהראות כיצד. למשל, חיבור לרגש ניתן לייצר דרך החלקים שבתוכנו, חיבור לבפנים ביחד עם חיבור לבחוץ ניתן לעשות בעזרת החלקים הגברי והנשי שבתת מודע. לגברים שפגשתי עד היום כמטפלת הדרך הזו עבדה.

בנוסף, חשוב לחשוף דרכים נוספות שיעזרו לגברים לבנות חיים מחוברים למציאות ששווה לחיות אותה, חיבור לחמלה, חיבור לאמת הפנימית, ולהבין גם את חשיבות החיים בהקשר של האמת הפנימית. על הדרך, אולי זה גם יעזור לגברים להבין קצת יותר את עולם הנשים.

 

בואו ניקח חלק בשינוי יחסי הגברים והנשים

הרבה שנים אני מרגישה את הכובד הזה של הגברים, מרגישה וכואבת. אני רוצה לעשות למען הגברים ולמען כולנו, כי כשלגבר יותר טוב, יותר טוב לכל מי שאיתו.

החלטתי לקום ולצאת החוצה עם התחושות הללו ולעשות דברים נוספים מעבר לטיפול הפרטני. האתגר גדול – לא אוכל לעשות זאת לבדי, ואני מבקשת שיתוף פעולה מכל מי שמרגישים את חומרת המצב ומסכימים לתת יד.

אני מכוונת לחיבור של גברים לרגשות, לחמלה, לאהבה ולכוחות ולחיים.

אני מזמינה אתכם, הגברים, לסדנאות ולהרצאות שאקיים. הן נבנו בשבילכם.

אני מזמינה נשים לשלוח לסדנאות ולהרצאות את הגברים שסביבן, כי כאשר להם יהיה יותר טוב, יהיה יותר טוב לכולנו.

אני מתכננת גם הרצאות שמיועדות לנשים ולגברים כאחד, שיעזרו להבין את המצב שאליו נקלענו ומה יאפשר לכולנו לצאת ממנו.

אני מבטיחה לגייס את כל הידע שלמדתי עד היום ואת כל מה שאמשיך ללמוד כדי לחשוף את מה שנמצא בקרקעית המציאות הזו וממשיך לייצר אותה. זו המציאות שאנו הולכים לשנות!

 

החלק שלי כולל:

טריאתלון” – סדנת עומק לגברים 

הרצאה “לדבר איתו, לדבר איתה: למה מתכוונים בן או בת הזוג שלי כשהם מנהלים איתי שיחה, ואיך אני יכול/ה להסביר להם את עצמי. 

הרצאה “למה אני תמיד אשם תחושת האשמה, מה תפקידה, כיצד משתמשים בה כדי להרוויח ממנה וכדי לשחרר אותה. 

הרצאה “הכל עם חמלה מהי חמלה, כיצד היא עוזרת בחיים ומה לעשות כדי שאוכל להשתמש בחמלה בחיי.

ועוד הרצאות שניתנות בחינם וההקלטה שלהן מוכנסת לאתר בדף הרצאות מוקלטות. 

 

אפשר לקרוא עוד על הנושא “גבריות חדשה” במאמרים של ד”ר חן נרדי.

 

מידע נוסף על ההרצאות והסדנאות מופיע באתר שלי ב”הרצאות וסדנאות

זמני הסדנאות וההרצאות הבאות מופיעים בטבלת האירועים באתר שלי.

אני מזמינה אתכם לבחור את הדרך שלכם ולתת יד אם באמצעות השתתפות בסדנאות ובהרצאות ואם דרך ההפצה שלהן.

הגיע הזמן שנזוז קדימה ביחד!