אנשים רגישים מאוד

20160421a

חייו של אדם רגיש מאוד הינם מאתגרים כבר ברמות הקיום הבסיסיות. סוגיות רבות, שנראות טריוויאליות בעיני רוב האנשים, אינן פשוטות כלל. למשל, הניסיון למצוא מה מתאים לנו וכיצד מתאים לנו לחיות; הצורך למצוא אנשים שמדברים בשפה שלנו כדי לא להרגיש לבד; היכולת לחיות בעולם שלעתים נראה ומרגיש לנו עקום, אבל רוב האנשים בסביבה שלנו מתנהלים בו בקלות; להיות אלה שתמיד רואים את מה שצורם ולא עובד כבר מגיל צעיר מאוד, ולהרגיש, במיוחד בילדות, ששינוי פני הדברים הוא עניין גדול וקשה מדי בשבילנו וכי אין לנו את הכלים לעשותו.

בנוסף, אנשים רגישים מאוד בדרך כלל מבורכים ביכולות גבוהות והסביבה אינה מבינה למה אדם שמצטיין ביכולות כאלה מתקשה למצוא את עצמו. לפעמים אומרים עלינו שאנחנו מפונקים או מוזרים, ובדרך כלל שונים מהסביבה שלנו.

אנשים רגישים מאוד נולדים עם הרצון לשנות את החברה וליצור חיים יותר טובים – זה טוב לחברה כולה, וזה תלוי גם בה. אם החברה תרחיק אותם, יהיה להם הרבה יותר קשה לפעול למענה ולחולל את השינויים הדרושים.

די במבט מרפרף על סביבותינו כדי לראות כמה עבודה יש לעשות על מנת שתושבי המדינה והעולם יוכלו לחיות חיים ראויים. ההשקעה והקבלה של החברה את האנשים הרגישים מאוד כחלק ממנה הינן קריטיות להגשמת מטרה זו.

בדרך כלל העולם אינו תומך באנשים הרגישים מאוד ולא פעם אף דוחה אותם. לגדול כאדם רגיש מאוד זה אתגר, להיות מחובר בעולם ממקום נוח זה לא פעם אתגר גדול, וגם זוגיות, גידול וחינוך ילדים רגישים מאוד מוסיפים לאתגרים.

כאדם רגיש מאוד בעצמי וכאם ל-2 ילדים רגישים מאוד, מצאתי דרכים שבהן אני יכולה לתמוך באנשים רגישים מאוד כדי שימצאו את המקום המתאים להם בעולם ויוכלו לחיות חיים מספקים. גם המחקר שנעשה בארה"ב ע"י הפסיכולוגית ד"ר איילין ארון והספרים שהיא כתבה בעקבותיו "אדם רגיש מאוד, לצמוח כשהעולם מציף אותך", "ילד רגיש מאוד –לעזור לילדינו לצמוח כשהעולם מציף אותם" הוסיפו על הידע והכלים שלי.

ניסיוני האישי והטיפולי מאפשר לי לתמוך בנושאים השונים שאנו פוגשים בחיינו הכוללים: יחסים עם משפחת המקור שלנו, זוגיות, חינוך ילדים, חיבור חברתי, הגשמה עצמית ועוד.

במפגשים אנו פועלים למען חיבור האדם למהות שלו כאדם רגיש מאוד; עוזרים לו לשחרר את מה שאסף בחייו ואינו מתאים לו יותר ובמקומו חושפים את היכולות המיוחדות שלו ומסייעים לו לבנות את החיים שמתאימים לו כאדם רגיש מאוד כשאנחנו מביאים בחשבון את המיוחדות הזו כדבר ראוי.

הכלים שאני משתמשת בהם כמו "המפגש הפנימי" ושחרור טראומות מאפשר להגיע אל המקומות הפנימיים שזקוקים לשינוי בקלות רבה.

בעבודתי עם אנשים רגישים מאוד ראיתי שוב ושוב כיצד ההכרה ברגישות הגבוהה שלנו ככוח והבנת החיים שלנו כאנשים רגישים מאוד מקצרות את הדרך בבניית החיים שמתאימים לנו.

עבורי, התמיכה בחיבור של אנשים רגישים מאוד אל העולם היא שליחות.

להלן סיפורים מהחיים שנכתבו ע"י אנשים רגישים מאוד שעבדתי איתם:

באתר ניתן גם למצוא את המאמרים הבאים שכתבתי בנושא: